| |
Zagrożenie!
Pogoda na 29 stycznia 2022. W nocy uderzy wichura Nadia w Polsce. Wcześniej deszcz i śnieg

Pogoda na 29 stycznia 2022. W nocy uderzy wichura Nadia w Polsce. Wcześniej deszcz i śnieg

Przed nami silne załamanie pogody, związane z dostaniem się Polski pod wpływ głębokiego niżu Nadia. W ciągu dnia i wieczorem pojawią się opady deszczu i śniegu, a w nocy uderzy silna wichura - zapowiada pogoda w sobotę 29 stycznia 2022. Strefa opadów będzie się przesuwać z zachodu na wschód i południowy wschód kraju, najpóźniej dotrze nad Podkarpacie. Wiatr zacznie się nasilać na Pomorzu Zachodnim już w godzinach wieczornych. Zapraszamy na prognozę pogody.

Silna wichura w Polsce. Prognozowane porywy wiatru, do godziny 08:00, 30.01

Pogoda na sobotę 29 stycznia 2022, opady deszczu i śniegu w Polsce. W nocy 29/30 stycznia 2022 uderzy wichura

Pogoda na dziś, sobota 29 stycznia 2022

Polska dostanie się w ciągu najbliższe doby bezpośrednio pod wpływ niżu Nadia przemieszczającego się znad Morza Norweskiego przez Skandynawię i Bałtyk w rejon Estonii. Ośrodek ten dostał również dodatkową nazwę Malik nadaną przez niemiecki instytut meteorologiczny, gdyż prędkość wiatru osiągnie lub przekroczy próg dla orkanów, czyli niemieckich odpowiedników bardzo silnej wichury o huraganowych porywach wiatru!

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 29 stycznia 2022, śnieg i deszcz w Polsce. W nocy rozpocznie się wichura

W sobotę front z opadami deszczu i śniegu. Wieczorem i w nocy wichura

We wschodniej połowie kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i miejscami okresowo duże, ale będą również większe przejaśnienia lub rozpogodzenia. W ciągu dnia, zwłaszcza po południu od zachodu zachmurzenie zacznie jednak rosnąć ponownie do dużego i całkowitego wraz z nasuwaniem się frontu atmosferycznego. Pogoda najpóźniej załamie się na południowym wschodzie, zwłaszcza na Podkarpaciu.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 11:00, 29 stycznia 2022

Pogoda 29 stycznia 2022, mapa opadów deszczu i śniegu w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie duże i całkowite z możliwymi opadami deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem, a w głębi kraju na początku strefy frontowej również mokrego śniegu.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 19:00, 29 stycznia 2022

Pogoda 29 stycznia 2022, opady śniegu w Polsce. Mapa opadów

Po południu i wieczorem strefa frontowa z opadami śniegu i miejscami deszczu wkroczy do wschodniej połowy kraju. Najdłużej stabilna pogoda utrzyma się na Podkarpaciu. Miejscami opady będą mieć umiarkowane natężenie.

Temperatura od zachodu Polski zacznie rosnąć

W ciągu dnia po przejściu ciepłego frontu temperatura od zachodu Polski w głąb kraju będzie rosnąć, ale nietypowo najwyższa dobowa temperatura np. na zachodzie wystąpi w nocy. Spodziewamy się maksymalnie, od 1 st. C. miejscami na krańcach wschodnich, do 8 st. C. na zachodzie w godzinach nocnych lub wieczornych. Chłodniej tylko w rejonach podgórskich, zwłaszcza w Bieszczadach.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 16:00, 29 stycznia 2022

Pogoda 29 stycznia 2022, temperatura w Polsce

W nocy uderzy silna wichura. Ciśnienie spada

Wiatr w ciągu dnia będzie jeszcze umiarkowany, ale późnym popołudniem i wieczorem nad morzem oraz na Pomorzu Zachodnim zacznie się wzmagać do dość silnego, z zachodu i południowego zachodu. Wieczorem oraz w nocy 29/30 stycznia silna wichura uderzy szczególnie na północy oraz na zachodzie Polski. Miejscami nie można wykluczyć burz. Do niedzielnego 30.01 poranka, porywy wiatru od całego wybrzeża przez Kujawy, Pomorze Zachodnie, Wielkopolskę, Ziemie Lubuską i Łódzką po Dolny Śląsk oraz częściowo Opolszczyznę i Warmię mogą osiągać do 85-110 km/h, a nad samym morzem do około 120 km/h. Ciśnienie spada, w południe w Szczecinie wyniesie 1013 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!