| Szukaj |
Zagrożenie!

Pogoda na 29 grudnia 2021. Miejscami przelotne opady, lokalnie marznące. Odwilż coraz głębiej sięga Polski

Przeważnie zachmurzenie duże i całkowite, przejaśnienia tylko lokalnie, głównie na południu, miejscami przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, gdzieniegdzie opady marznące powodujące gołoledź, przewiduje pogoda w środę 29 grudnia 2021. Odwilż coraz głębiej sięgnie Polski, ale jeszcze na wschodzie i północnym wschodzie utrzyma się mróz. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg i suma opadów w Polsce, 29.12

Pogoda na środę 29 grudnia 2021. Odwilż w Polsce, miejscami przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, lokalnie opady marznące

Pogoda na dziś, środa 29 grudnia 2021

Nasz kraj zaczyna się dostawać w obszar obniżonego ciśnienia. Dziś nad Polską znajduje się mało aktywny front okluzji z którego popada tylko miejscami, słabo i przelotnie. Przed frontem nadal zalega ustępująca arktyczna masa powietrza, zwłaszcza na wschodzie i północnym wschodzie, a od zachodu i południowego zachodu na coraz większy obszar Polski wdziera się odwilż z łagodniejszą masą powietrza polarnego morskiego.

Prognoza układu barycznego w Polsce i Europie o godzinie 13:00

Pogoda 29 grudnia 2021, odwilż coraz bardziej wdziera się do Polski. Mróz tylko na wschodzie i północnym wschodzie

W środę słabe przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, lokalnie opady marznące

Z upływem dnia na ogół będzie przeważać zachmurzenie duże i całkowite, przejaśnienia pojawią się tylko miejscami, głównie w południowej Polsce. Miejscami mogą się utrzymywać zamglenia. Gdzieniegdzie wystąpią bardzo rozproszone przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i punktowo śniegu. Lokalnie możliwe również opady marznące, głównie we wschodniej połowie kraju.

Prognozowany zasięg przelotnych opadów w Polsce, do godziny 13:00, 29 grudnia 2021

Pogoda 29 grudnia 2021, prognoza opadów deszczu, śniegu i opadów marznących w Polsce

Odwilż coraz głębiej wdziera się do Polski

Na mapie prognozowane temperatury widać wyraźnie, że odwilż obejmie dziś już znaczny obszar Polski. Ujemna temperatura utrzyma się już tylko na wschodzie i północnym wschodzie Polski. Spodziewamy się maksymalnie, od -6/-3 st. C. na wschodzie i północnym wschodzie, -2/2 na przeważającym obszarze kraju, do 3-5 st. C. na zachodzie i południowym zachodzie.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 29 grudnia 2021

Pogoda 29 grudnia 2021, temperatura w Polsce

Wiatr słaby, ciśnienie będzie rosnąć

Wiatr będzie słaby i lokalnie okresami umiarkowany, tylko początkowo chwilami silniejszy na północnym wschodzie, z kierunków południowych.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 29 grudnia 2021

Pogoda 29 grudnia 2021. Prognoza wiatru w Polsce

Ciśnienie rośnie, w południe w Kielcach wyniesie 1007 hPa.

DobraPogoda24.pl

Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!
Wyślij komentarz