| |
Zagrożenie!
Pogoda. Przez Polskę przejdą silne i gwałtowne burze z ulewnym deszczem, gradem i szkwałem

Pogoda. Przez Polskę przejdą silne i gwałtowne burze z ulewnym deszczem, gradem i szkwałem

Niestety, poniedziałek 29 czerwca 2020 ponownie przyniesie na sporym obszarze Polski ryzyko bardzo silnych burz z ulewnym deszczem, lokalnie gradem oraz ryzykiem bardzo silnego wiatru szkwałowego. Na znacznym obszarze kraju został wydany 2 stopień ostrzeżenia meteorologicznego z uwagi na możliwe powstanie większego układu burzowego MCS, lokalnie z wbudowanymi superkomórkami. Pogoda na dziś 29 czerwca 2020 nie pozostawia wątpliwości. W ciągu najbliższej doby 29/30 czerwca przez Polskę przejdą nawałnice, które ponownie zmuszą strażaków do setek interwencji. Istnieje realne zagrożenie dla mienia i życia ludzkiego. Apelujemy o zachowanie rozsądku i bezpieczeństwa. Zalecamy śledzenie gdzie jest burza.

Pogoda na dziś 29 czerwca 2020, prognozowana temperatura do godziny

Pogoda 29 czerwca 2020 nawałnice silne burze z ulewami gradem i szkwałem w Polsce mapa burzowa gdzie jest burza

Pogodę w Polsce będzie kształtował przesuwający się z zachodu na wschód chłodny front atmosferyczny wypierający przed nim zalegające bardzo ciepłe powietrze. Dodatkowo w ciągu dnia rozwinie się niewielki niż nad Polską przesuwający się na północny wschód. Właśnie w jego rejonie istnieje ryzyko powstania najsilniejszych burz.

Prognozowany zasięg opadów i silnych burz w Polsce, 29 czerwca 2020 do godziny 19:00. Windy / ECMWF

Pogoda 29 czerwca mapa burzowa dla Polski prognoza silnych burz i nawałnic gdzie ulewy grad burze

Początek dnia na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, na wschodzie i południu Mazowsza, w Małopolsce oraz na południu Górnego Śląska jest pogodny. Na pozostałym obszarze przeważa duże i całkowite zachmurzenie, dodatkowo od Pomorza przez Wielkopolskę po Dolny Śląsk pada deszcz.

29 czerwca 2020, mapa burzowa dla Polski. Prognozowana siła i prawdopodobieństwo burz w ciągu najbliższej doby 29/30 czerwca

Pogoda 29 czerwca 2020 mapa burzowa dla Polski gdzie jest burza nawałnica grad ulewy szkwał

W ciągu dnia strefa frontowa przesunie się w głąb kraju, jednocześnie po południu i wieczorem zacznie się przejaśniać, a nawet rozpogadzać w woj. zachodnich. Tymczasem na pozostałym obszarze ruszy konwekcja (miejscami wcześniej). Zaczną powstawać silne burze, szczególnie w centrum, na południu, południowym wschodzie z tendencją przemieszczania na wschód i północny wschód Polski.

Pogoda 29 czerwca 2020, prognoza pogody dla Polski. Zachmurzenie o godzinie 07:25

Pogoda 29 czerwca 2020 gdzie jest burza w Polsce ryzyko nawałnic opadów gradu ulew i bardzo silnego wiatru

Na naszą uwagę ponownie zasługują szczególnie godziny popołudniowe i wieczorne, gdy burz będzie najwięcej. Burze w nocy zaczną słabnąć, ale przez znaczną jej część mogą się utrzymać na wschodzie i północnym wschodzie Polski. Burzom będzie towarzyszyć miejscami ulewny i nawalny deszcz, lokalnie z gradem. Istnieje również ryzyko bardzo silnego wiatru, miejscami osiągającego lub przekraczającego 90-110 km/h.

Pogoda na noc 29/30 czerwca 2020

W nocy w woj. wschodnich zachmurzenie duże i całkowite, nad ranem z postępującymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami do zachmurzenia umiarkowanego i małego. Na pozostałym obszarze przeważnie zachmurzenie małe i umiarkowane. W pierwszej części w woj. wschodnich, północno wschodnich, od Warmii, Mazur przez Podlasie, Lubelszczyznę, część Mazowsza po Podkarpacie i początkowo lokalnie Ziemie Świętokrzyską możliwe zanikające opady deszczu i burze. Najdłużej zjawiska utrzymają się na północnym wschodzie, głównie na Podlasiu. Temperatura minimalna, od 9-12 st. C. w rejonach podgórskich, do 13-16 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!