| |
Zagrożenie!
Pogoda na 28 stycznia 2022. Wichura Maria w Polsce. Miejscami deszcz lub śnieg

Pogoda na 28 stycznia 2022. Wichura Maria w Polsce. Miejscami deszcz lub śnieg

To będzie dzień z silnym wiatrem i opadami deszczu lub śniegu wywołanym przez niż Maria - zapowiada pogoda w piątek 28 stycznia 2022. Wichura wkroczyła do Polski minionej nocy, ale to ta pierwsza słabsza, jaką prognozujemy w tym tygodniu. Z niżem jest związana strefa opadów deszczu i śniegu przesuwająca się z północy na południowy wschód kraju. Na zachodzie za frontem będą możliwe przejściowo większe przejaśnienia lub rozpogodzenia. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w czasie wichury Maria w Polsce

Pogoda na piątek 28 stycznia 2022, wichura Maria w Polsce. Miejscami deszcz i śnieg

Pogoda na dziś, piątek 28 stycznia 2022

Na pogodę w Polsce wpływa dziś bezpośrednio niż Maria z centrum nad Estonią ze stopniowym przemieszczaniem w rejon pogranicza Białorusi i Rosji. Zachodnie dzielnice Polski dostaną się przejściowo na skraj wyżu znad Francji. Wywołany zwiększony gradient ciśnienia spowoduje nasilenie wiatru.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 28 stycznia 2022, niż wichura Maria w Polsce, miejscami deszcz i śnieg

W piątek miejscami deszcz, śnieg i silny wiatr

Z upływem dnia, będzie przeważać zachmurzenie duże i całkowite, gdzieniegdzie z niewielkimi przejaśnieniami. Wyjątkiem będą dzielnice zachodnie kraju, gdzie po południu pojawią się rozpogodzenia szczególnie od Pomorza Zachodniego po północne krańce Dolnego Śląska, a wieczorem przejaśnienia i rozpogodzenia rozszerzą się co najmniej, od całego Wybrzeża przez Kujawy, Wielkopolskę po miejscami centrum i Kotlinę Kłodzką.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 09:00, 28 stycznia 2022

Pogoda 28 stycznia 2022, prognoza opadów deszczu i śniegu w Polsce

Wcześniej w wielu regionach popada deszcz, deszcz ze śniegiem, a miejscami na południu w rejonach podgórskich, a także na wschodzie śnieg. Strefa tych opadów stopniowo będzie się przesuwać na wschód i południowy wschód Polski.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 13:00, 28 stycznia 2022

Pogoda 28 stycznia 2022, wichura Maria, mapa opadów

Miejscami opady na południu i południowym wschodzie mogą mieć okresami umiarkowane natężenie.

Temperatura najwyższa na zachodzie Polski

Nadal utrzyma się dodatnia temperatura na przeważającym obszarze kraju. Spodziewamy się maksymalnie, od 1 st. C. miejscami na południu, do 5-6 st. C. lokalnie na zachodzie kraju. Chłodniej miejscami jedynie w rejonach podgórskich, głównie na Podhalu oraz w Bieszczadach.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 28 stycznia 2022

Pogoda 28 stycznia 2022, temperatura w Polsce

Silny wiatr wywołany przez wichurę Maria w Polsce. Ciśnienie będzie rosnąć

W nocy do Polski wkroczyła wichura Maria. Do tej pory najsilniej powiało w górach oraz na morzem. W Kołobrzegu zanotowano 90 km/h, a w Ustce oraz w Łebie 86 km/h. W ciągu dnia strefa silnego wiatru z zachodniej połowy kraju będzie się stopniowo odsuwać przez wschodnią Polskę poza nasze granice. Miejscami północno zachodni i zachodni wiatr w porywach osiągnie jeszcze do 60-85 km/h, a w górach powyżej 100-140 km/h. Pod wieczór wiatr na wschodzie Polski zacznie słabnąć do wartości niestanowiących zagrożenia. Ciśnienie w ciągu dnia zacznie rosnąć, w południe w Mielcu wyniesie 1012 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!