| |
Zagrożenie!
Pogoda na 28 grudnia 2021. Odwilż z deszczem wkroczy na zachód Polski. Możliwe opady marznące

Pogoda na 28 grudnia 2021. Odwilż z deszczem wkroczy na zachód Polski. Możliwe opady marznące

Mróz w Polsce nadal na znacznym obszarze będzie się utrzymywał, ale już dziś na zachodzie i południowym zachodzie wkroczy odwilż, pojawią się opady deszczu, miejscami również niebezpieczne opady marznące - przewiduje pogoda we wtorek 28 grudnia 2021. Zacznie również rosnąć miejscami prędkość wiatru wraz z nasuwaniem się z zachodu ciepłego frontu atmosferycznego. Rozpoczynają się zmiany w pogodzie, ale nie obejmą od razu całej Polski. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg opadów deszczu i śniegu w Polsce, do godziny 23:00

Pogoda we wtorek 28 grudnia 2021. Odwilż na zachodzie Polski, miejscami deszcz, będą opady marznące

Pogoda na dziś, wtorek 28 grudnia 2021

Polska na krańcach wschodnich będzie jeszcze w zasięgu słabnącego wyżu Belinda z centrum nad Rosją, a od zachodu zaczniemy się dostawać w zasięg nasuwającego się ciepłego frontu atmosferycznego związanego z płytkim niżem znad południowej Ukrainy. Przed frontem zalega ustępująca masa powietrza arktycznego, a za frontem napłynie znacznie cieplejsze i łagodniejsze powietrze polarne morskie.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 28 grudnia 2021. Ciepły front wkroczy do Polski. Pojawią się opady deszczu i marznącego deszczu

We wtorek miejscami opady deszczu i marznącego deszczu, lokalnie śnieg

W ciągu dnia zachmurzenie będzie duże i umiarkowane, gdzieniegdzie z większymi przejaśnieniami lub okresowymi rozpogodzeniami, zwłaszcza w rejonach podgórskich, w Małopolsce, a także początkowo na Opolszczyźnie i na północnym wschodzie. Miejscami z upływem popołudnia i wieczorem pojawią się opady śniegu, głównie w Kotlinie Kłodzkiej i Sudetach oraz lokalnie na północy Polski. Wieczorem na zachodzie, zwłaszcza od województwa zachodniopomorskiego przez lubuskie, wielkopolskie po dolnośląskie i opolskie pojawią się opady deszczu, miejscami wystąpią również niebezpieczne opady marznące. Na poniższej mapie są one oznaczone kolorem różowym.

Prognozowany zasięg opadów deszczu, śniegu i marznącego deszczu w Polsce w godzinach wieczornych, 28 grudnia 2021 

Pogoda 28 grudnia 2021. Prognoza marznących opadów deszczu, mapa opadów

Odwilż wkroczy do Polski

Temperatura będzie zróżnicowana w Polsce. Spodziewamy się maksymalnie, od -7/-5 st. C. na północy i północnym wschodzie, -4/1 na przeważającym obszarze kraju, do 2-4 st. C. na południowym zachodzie, zwłaszcza na Dolnym Śląsku.

Prognoza maksymalnej temperatury w Polsce, 28 grudnia 2021

Pogoda 28 grudnia 2021. Temperatura w Polsce

Wiatr zacznie się nasilać. Ciśnienie spada

Wiatr będzie słaby i okresami umiarkowany, ale na północy i północnym wschodzie oraz górach okresami dość silny, miejscami porywisty, południowy i południowo wschodni. W rejonie Zatoki Gdańskiej porywy wiatru do 65 km/h, w Sudetach do 75 km/h. Lokalnie na północnym wschodzie wiatr powodował będzie zamiecie śnieżne.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 28 grudnia 2021

Pogoda 28 grudnia 2021. Prognoza wiatru w Polsce

Ciśnienie spada, w południe w Zielonej Górze wyniesie 1003 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!