| |
Zagrożenie!
Pogoda na dziś 28 czerwca. Niedziela miejscami upalna pod znakiem burz i opadów, lokalnie z gradem i silnymi porywami wiatru. Mapa burzowa dla Polski

Pogoda na dziś 28 czerwca. Niedziela miejscami upalna pod znakiem burz i opadów, lokalnie z gradem i silnymi porywami wiatru. Mapa burzowa dla Polski

W ciągu najbliższej doby 28/29 czerwca 2020 na znacznym obszarze Polski ponownie miejscami pojawią się opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Pogoda na dziś 28 czerwca 2020 dla Polski zapowiada miejscami opady nawalne, ale sumy opadów powinny być zdecydowanie mniejsze od tych notowanych wczoraj 27.06. Mimo to, lokalnie nie można wykluczyć podtopień, zwłaszcza w rejonie niewykluczonych superkomórek. Początek niedzieli wyborczej na przeważającym obszarze kraju jest jednak pogodny i ciepły, a po południu, zwłaszcza na zachodzie i lokalnie w centrum może być upalny.

Pogoda na dziś 28 czerwca 2020. Prognozowana temperatura do godziny 16:00

Pogoda na dziś 28 czerwca 2020 prognoza pogody dla Polski gdzie jest burza mapa burzowa czy będą ulewy

Nad Polską nadal zalega, chwiejna, ciepła i wilgotna masa powietrza. Dodatkowo do zachodnich regionów zbliża się strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Przed frontem pojawią się dobre warunki do inicjacji konwekcji i burz.

Pogoda 28 czerwca 2020, zachmurzenie nad Polską o godzinie 09:00

Pogoda 28 czerwca 2020 gdzie wystąpią burze i ulewy w Polsce prognoza pogody niedziela wyborcza

Ponownie na naszą uwagę zasługują godziny popołudniowe i wieczorne, gdy zjawisk burzowych będzie coraz więcej, zwłaszcza na południowym wschodzie, głównie na Podkarpaciu, w Małopolsce, lokalnie na Lubelszczyźnie, a także na Pomorzu Zachodnim.

Skutki burz i nawalnych opadów deszczu na Podkarpaciu

Mapa burzowa dla Polski. Prognozowane prawdopodobieństwo burz w ciągu najbliższej doby 28/29 czerwca 2020

Pogoda 28 czerwca mapa burzowa dla Polski prognoza burz gdzie jest burza ulewa grad

Z kolei wieczorem oraz w nocy 28/29 czerwca burze z zanikającymi opadami deszczu pojawią się miejscami od Pomorza przez centrum po dzielnice południowo zachodnie, zwłaszcza Dolny Śląsk. Najbliższa doba powinna być spokojna na Podlasiu, gdzie ryzyko burz jest znikome. Przed uaktywnieniem miejscami burz i opadów, temperatura maksymalna na przeważającym obszarze Polski powinna osiągnąć 25-29 st. C., miejscami na zachodzie 30-31 st. C., lokalnie 32 st. C. na Ziemi Lubuskiej.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!