| |
Zagrożenie!
Pogoda na dziś 27 września. Pogodnie i ciepło. Lokalny przelotny deszcz na zachodzie i południowym zachodzie Polski

Pogoda na dziś 27 września. Pogodnie i ciepło. Lokalny przelotny deszcz na zachodzie i południowym zachodzie Polski

Pogoda na dziś, poniedziałek 27 września 2021 - przez znaczną część dnia na przeważającym obszarze kraju możemy się spodziewać stabilnych warunków atmosferycznych. Dziś będą chwile ze słońcem, dopiero po południu i wieczorem na zachodzie i południowym zachodzie Polski zachmurzenie wzrośnie i tam mogą się miejscami pojawić przelotne opady deszczu, a lokalnie na Przedgórzu Sudeckim oraz w Sudetach burze. Zapraszamy na prognozę pogody.

Pogoda na dziś, poniedziałek 27 września 2021, prognoza pogody

Pogoda na dziś, 27 września 2021. Polska pod wpływem wyżu

Na początek sprawdźmy mapę synoptyczną. Polska pozostanie w zasięgu wyżu Lioba znad Finlandii, dopiero z upływem drugiej części dnia oraz w nocy 27/28 września na zachodzie kraju zbliży się linia zbieżności wiatru z konwekcją, z której pojawią się miejscami przelotne opady deszczu.

Pogoda na dziś, 27 września 2021, prognoza pogody dla Polski

W poniedziałek oraz w nocy na wtorek przelotny deszcz miejscami na zachodzie Polski

W poniedziałek przez znaczną część dnia na przeważającym obszarze Polski, będzie pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem. Możemy liczyć na dłuższe chwile ze słońcem. Dopiero z upływem popołudnia i wieczorem zachmurzenie na zachodzie kraju zacznie rosnąć i tam miejscami może się pojawić przelotny deszcz, ale opady będą mieć niewielki zasięg. Na mapie pogodowej, prognozowany zasięg opadów w Polsce do godziny 19:00. Lokalnie, głównie na Przedgórzu Sudeckim oraz w Sudetach mogą wystąpić burze.

Pogoda na dziś, 27 września 2021, prognoza opadów w Polsce

Dopiero w czasie nocy 27/28.09 opadów na zachodzie kraju będzie nieco więcej. Na kolejnej mapie widzimy prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 04:00 we wtorek 28.09.

Pogoda na noc 27/28 września 2021, gdzie spadnie deszcz w Polsce

Temperatura najwyższa na zachodzie Polski

To będzie kolejny dzień września z najwyższą temperaturą na zachodzie i południowym zachodzie Polski. Spodziewamy się maksymalnie, od 14-16 st. C. na północnym wschodzie, 17-20 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 21-23 st. C. na zachodzie i południowym zachodzie.

Pogoda 27 września 2021, prognoza temperatury w Polsce

Wiatr słaby, na wschodzie umiarkowany. Ciśnienie stabilne

Wiatr na ogół będzie słaby, na północy, w centrum i na południu okresami umiarkowany, wschodni i południowo wschodni. Na mapie prognozowane maksymalne porywy wiatru, jakie mogą wystąpić w Polsce w poniedziałek 28.09.

Pogoda na dziś 27 września 2021, prognoza wiatr w Polsce

Ciśnienie bez większych zmian, w południe w Szczecinie wyniesie 1017 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!