| |
Zagrożenie!
Pogoda na 27 października 2021. Pogodnie na południu Polski. Większe zachmurzenie i silny wiatr na północy, lokalnie przelotny deszcz

Pogoda na 27 października 2021. Pogodnie na południu Polski. Większe zachmurzenie i silny wiatr na północy, lokalnie przelotny deszcz

Pogoda w środę 27 października 2021, będzie dziś w ciągu dnia pogodna na południu Polski, zwłaszcza od Dolnego Śląska przez Opolszczyznę, Górny Śląsk po Małopolskę i Podkarpacie, aczkolwiek początkowo może miejscami przeważać duże zachmurzenie. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane lub duże, ponadto na północnym zachodzie i lokalnie na północy przed południem miejscami pojawi się słaby przelotny deszcz. Na północy spodziewany jest również silniejszy wiatr. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Prognoza układu barycznego w Polsce i Europie o godzinie 14:00

Pogoda na środę 27 października 2021. Pogodnie na południu Polski, większe zachmurzenie, silny wiatr i miejscami przelotny deszcz na północy

Pogoda na dziś, środa 27 października 2021

Południowa Polska znajdzie się dziś w zasięgu wyżu Rosamunde z centrum przesuwającym się nad Rumunię. Na pozostałym obszarze kraju, głównie zachmurzeniem zaznaczy się mało aktywny ciepły front atmosferyczny związany z niżem nad Skandynawią.

W środę przelotny deszcz tylko lokalnie na północnym zachodzie i północy Polski

W ciągu dnia na południu Polski, od Dolnego Śląska po Podkarpacie, będzie pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, tylko początkowo miejscami dużym, zwłaszcza na południowym wschodzie, ale z upływem godzin się przejaśni i rozpogodzi.

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, do godziny 10:00, 27 października 2021

Pogoda 27 października 2021. Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju, będzie dominować umiarkowane lub duże zachmurzenie. Miejscami, głównie przed południem na północnym zachodzie i północy kraju pojawi się słaby przelotny deszcz.

Prognozowana wielkość zachmurzenia w Polsce, do godziny 16:00, 27 października 2021

Pogoda 27 października 2021. Prognoza zachmurzenia w Polsce

Temperatura maksymalne w Polsce do 16 stopni

Temperatura pozostanie na umiarkowanym poziomie. Spodziewamy się maksymalnie, od 11-14 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 15-16 st. C. miejscami na zachodzie i południu Polski.

Prognozowana temperatura w Polsce, 27 października 2021

Pogoda 27 października 2021. Temperatura w Polsce

Silny wiatr na północy. Ciśnienie bez większych zmian

Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany, z wyjątkiem dzielnic północnych, od Pomorza Zachodniego po Podlasie, gdzie w ciągu dnia porywy wiatru osiągną do 45-50 km/h, a na wybrzeżu do 65 km/h, z zachodu i południowego zachodu.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 27 października 2021

Pogoda 27 października 2021. Prognoza wiatru w Polsce

Ciśnienie nie ulegnie większej zmianie, w południe w Gdańsku wyniesie 1018 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!