| |
Zagrożenie!
Pogoda na 27 grudnia 2021. Słońce i mróz w Polsce. Miejscami wzrost zachmurzenia

Pogoda na 27 grudnia 2021. Słońce i mróz w Polsce. Miejscami wzrost zachmurzenia

Nadal możliwy całodobowy mróz na przeważającym obszarze Polski z rozpogodzeniami i słońcem, z wyjątkiem miejscami dzielnic południowo - wschodnich, zachodnich i północno wschodnich z rosnącym zachmurzeniem - zapowiada pogoda w poniedziałek 27 grudnia 2021. Do wieczora na ogół nigdzie nie powinno padać, co najwyżej punktowo zdarzy się słaby przelotny śnieg w rejonie wzrostu zachmurzenia. Zapraszamy na prognozę pogody.

Poniedziałek 27.12 minie pod znakiem słonecznej i mroźnej pogody na znacznym obszarze Polski. Foto: DobraPogoda24.pl

Pogoda na poniedziałek 27 grudnia 2021. Mróz i słońce w Polsce, wzrost zachmurzenia na południu i zachodzie

Pogoda na dziś, poniedziałek 27 grudnia 2021

Polska znajduje się na skraju ustępującego niżu Belinda znad Ukrainy. Na południu i zachodzie zacznie się zbliżać strefa ciepłego frontu atmosferycznego, dlatego w ciągu dnia oczekujemy na tym obszarze wzrostu zachmurzenia. Przed frontem zalega zimne arktyczne powietrze.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 27 grudnia 2021. Arktyczne mroźne powietrze w Polsce, będą rozpogodzenia i chwile ze słońcem, na południu i zachodzie wzrost zachmurzenia

W poniedziałek słońce i mróz. Wzrost zachmurzenia na południu i zachodzie Polski

Z upływem dnia na znacznym obszarze Polski spodziewamy się słonecznej pogody z niewielkim zachmurzeniem lub z niemal bezchmurnym niebem. Miejscami jednak zachmurzenie wzrośnie do dużego i całkowitego, zwłaszcza na północnym wschodzie w rejonie gnicia wyżu oraz na południowym wschodzie i zachodzie Polski, co już obrazuje najnowsze zdjęcie satelitarne.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 07:30, 27 grudnia 2021. Dane: Eumetsat

Pogoda 27 grudnia 2021. Zachmurzenie nad Polską, zdjęcie satelitarne

Prognozę tę potwierdza najnowsze wydanie modelu numerycznego, aczkolwiek model ICON wskazuje ustąpienia niskiego zachmurzenia na północnym wschodzie Polski. Nie jest to jednak pewne. Z zachmurzenia tego na ogół nie powinno padać, co najwyżej lokalnie zdarzy się słaby przelotny śnieg.

Prognozowane zachmurzenie w Polsce, do godziny 17:00, 17 grudnia 2021

Pogoda 27 grudnia 2021. Prognoza zachmurzenia w Polsce

Mróz w niemal całej Polsce

Za nami najzimniejsza noc tegorocznego grudnia. W Małopolsce na biegunie zimna Kotliny Orawsko - Nowotarskiej temperatura spadła do -25,4 st. C! Spośród miast wojewódzkich ponownie najniższą temperaturę -18 st. C. zanotowano w Kielcach. Na naszej stacji w Rzeszowie było -17,5 st. C. na wysokości 2m i poniżej -20 st. C. przy gruncie.

Prognozowana maksymalna temperatura w Polsce, 27 grudnia 2021

Pogoda 27 grudnia 2021. Mróz w Polsce, prognoza temperatury

Dziś spodziewamy się maksymalnie, od -7/-3 st. C. na przeważającym obszarze Polski, do -2/1 st. C. miejscami na krańcach południowo zachodnich Dolnego Śląska.

Słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie spada

Wiatr w Polsce będzie słaby i miejscami okresowo umiarkowany, zwłaszcza od Wybrzeża po Podkarpacie.

Prognoza maksymalnych porywów wiatru w Polsce, 27 grudnia 2021

Pogoda 27 grudnia 2021. Wiatr w Polsce

Ciśnienie spada, co jest zapowiedzią zmian w kierunku wzrostu temperatury w kolejnych dniach. W południe we Wrocławiu wyniesie 1012 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!