| |
Zagrożenie!
Pogoda. Kolejna doba 27/28 czerwca ponownie przyniesie w Polsce silne burze. Miejscami możliwe nawalne opady deszczu powodujące zalania oraz opady gradu i silny wiatr

Pogoda. Kolejna doba 27/28 czerwca ponownie przyniesie w Polsce silne burze. Miejscami możliwe nawalne opady deszczu powodujące zalania oraz opady gradu i silny wiatr

Silne burze nie odpuszczają w Polsce. W ciągu najbliższej doby 27/28 czerwca 2020 ponownie w wielu regionach dojdzie do licznej konwekcji oraz zorganizowanych burz, w tym powstania groźnych superkomórek. Pogoda na dziś 27 czerwca 2020 przewiduje ponownie groźną sytuację w godzinach popołudniowych i wieczornych, gdy burz z nawalnym deszczem, lokalnie z gradem i silnym wiatrem będzie najwięcej. Nad Polską wciąż zalega wilgotna i bardzo ciepła masa powietrza polarnomorskiego. Dodatkowo nad krajem znajduje się odcięty niż górny, który stopniowo będzie się przesuwać na północ Polski. Z tego powodu rozwój konwekcji będzie intensywny. Burze mogą być gwałtowne, zwłaszcza w rejonie powstania superkomórek. Głównym zagrożeniem podczas przechodzenia burz będą nawalne opady deszczu mogące powodować podtopienia i zalania, a w skrajnych przypadkach powodzie błyskawiczne. Możliwe są również silne porywy wiatru, do około 70-100 km/h oraz lokalnie opady kilkucentymetrowego gradu (2-4 cm). Zalecamy śledzenie gdzie jest burza.

Prognozowany obszar energii potencjalnej dostępnej konwekcyjnie o godzinie 17:00, 27 czerwca 2020

Pogoda na dziś 27 czerwca 2020 mapa burzowa dla Polski gdzie jest burza prognozowane ulewy

Najwięcej burz spodziewamy się w sobotę 27.06 po południu, szczególnie w województwach wschodnich i północno wschodnich Polski, od Podlasia, wschodnich dzielnic województwa warmińsko mazurskiego przez lubelskie, lokalnie mazowieckie po dzielnice południowo wschodnie, w tym Podkarpacie i Małopolskę.

Wczorajsze zalania i podtopienia, gwałtowne burze na Podkarpaciu

Nad Polską liczne przejaśnienia i rozpogodzenia. Nie ma więc przeszkód do inicjacji popołudniowej konwekcji (miejscami wcześniej). Warunki są dobre. Aktualnie wilgotność względna powietrza w Rzeszowie wynosi 62%, a temperatura punktu rosy blisko 17 st. C.

Pogoda 27 czerwca 2020, zachmurzenie nad Polską o godzinie 09:00

Pogoda 27 czerwca 2020 gdzie jest burza mapa burzowa prognoza pogody dla Polski

Prognoza burzowa, mapa burzowa dla Polski. Prawdopodobieństwo burz na najbliższą dobę 27/28 czerwca 2020

Prognoza burz dla Polski mapa burzowa gdzie jest burza 27 czerwca 2020

Wieczorem burze zaczną słabnąć, ale lokalnie w tych regionach mogą się utrzymać również w nocy 27/28 czerwca 2020. Przed powstaniem burz zapowiada się gorący i miejscami upalny dzień. Temperatura wzrośnie do 24-29 st. C. na przeważającym obszarze kraju, a na zachodzie, zwłaszcza na Ziemie Lubuskiej do 29-31 st. C. Warto śledzić dane radarowe, aby dokładnie wiedzieć, gdzie i kiedy pada oraz grzmi, a także śledzić w jakim kierunku przemieszczają się nawałnice.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!