| Szukaj |
Zagrożenie!

Pogoda na 26 listopada 2021. Intensywne opady śniegu wkroczą do Polski. Będzie paraliż na drogach

Opady deszczu i deszczu ze śniegiem, miejscami przechodzące w mokry śnieg, pierwsza śnieżyca w sezonie, tak zapowiada się pogoda piątek 26 listopada 2021 w Polsce. Kto nie wierzył w nasze prognozy sprzed wielu dni mówiące o pierwszym ataku zimy, to w ciągu najbliższej doby się o tym przekona. Do Polski wkroczy niż ze strefą frontową. W zależności od tego po której stronie niżu się znajdziemy, wystąpią opady deszczu lub intensywne opady śniegu. Do sobotniego 27.11 poranka, w wielu regionach się zabieli i powstanie pokrywa śnieżna. Miejscami będą bardzo trudne warunki na drogach. Pierwszy poważny atak zimy w sezonie stanie się faktem. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Prognozowany zasięg opadów śniegu i deszczu w Polsce, do godziny 20:00

Pogoda na piątek 26 listopada 2021. Atak zimy w Polsce, gdzie spadnie śnieg

Pogoda na dziś, piątek 26 listopada 2021

Nad Polską z południa na północny wschód w ciągu dnia będzie się rozciągać obszar frontowy, a pod wieczór na południowym wschodzie kraju znajdzie się centrum niżu związane ze wspomnianym froncie. Strefa frontowa oddziela cieplejsze powietrze na wschodzie i chłodniejsze na zachodzie. Na styku mas powietrza dojdzie do powstania intensywnego obszaru opadów śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Obszar opadów śniegu nadal może jeszcze ulec zmianom z przesunięciem o co najmniej 10-40 km. 

Prognozowany układ baryczny w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 26 listopada 2021. Atak zimy w Polsce, pierwsza śnieżyca, przegląd prognoz

W piątek oraz w nocy na sobotę 26/27 listopada, pierwszy atak zimy ze śnieżycą w Polsce

Z upływem dnia na ogół zachmurzenie będzie duże i okresami całkowite, ale z możliwymi przejaśnieniami w pasie północnej Polski, większe przejaśnienia pojawią się również na południowym wschodzie, zwłaszcza na Podkarpaciu. Już o poranku strefa opadów deszczu pojawi się na południu, zwłaszcza nad Małopolską, deszcz popada również miejscami na wybrzeżu. Z upływem dnia obszar opadów przesunie się w głąb kraju na północ, jednocześnie po zachodniej stronie frontu deszcz zacznie przechodzić w deszcz ze śniegiem i śnieg. Do wieczora obszar opadów śniegu, będzie się rozciągał, od południowego (Kotlina Kłodzka) i wschodniego Dolnego Śląska przez Opolszczyznę, częściowo Śląsk, Tatry i częściowo Podhale przez Ziemi Łódzką, miejscami Mazowsze Podlasie i później Mazury.

Prognozowany zasięg opadów śniegu i deszczu w Polsce, do godziny 24:00

Pogoda 26 listopada 2021, prognozowana śnieżyca w Polsce. Spadnie dużo mokrego śniegu

W nocy 26/27 listopada, obszar opadów śniegu nadal będzie się rozciągał z południa na północny wschód Polski, ale zacznie słabnąć od południa. Do sobotniego poranka powinno się zabielić lub powstać pokrywa śnieżna, od południowych i wschodnich dzielnic Dolnego Śląska przez Opolszczyznę i miejscami Śląsk, przez centrum, zachodnie i północne dzielnice Mazowsza po Podlasie, Mazury i Warmię.

Prognozowana pokrywa śnieżna w Polsce, godzina 07:00, 27 listopada 2021, model ECMWF

Pogoda 26 listopada 2021, prognozowana pokrywa śnieżna w Polsce

Na wskazanym obszarze może spaść miejscami około 2-12 cm śniegu, a w Karpatach Zachodnich nawet 20 cm.

Temperatura najwyższa na południowym wschodzie Polski

Przeważający obszar Polski znajdzie się dziś po chłodniejszej stronie niżu, dlatego spodziewamy się maksymalnie, od 2, do 5 st. C. Cieplej będzie jedynie na południowym wschodzie, zwłaszcza na Podkarpaciu, do 6-9 st. C.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 26 listopada 2021

Pogoda 26 listopada 2021, prognoza temperatury w Polsce

Silniejszy wiatr w górach i na północy Polski. Ciśnienie spada

Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany, tylko na północy oraz w górach okresami silniejszy, południowo zachodni, w południowej połowie kraju skręcający na wschodni i północno wschodni. Porywy wiatru nad morzem do 55 km/h, w Bieszczadach i Tatrach do 80 km/h.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 10:00, 26 listopada 2021

Pogoda 26 listopada 2021, wiatr w Polsce

Ciśnienie do wieczora będzie spadać, w południe w Opolu wyniesie 1002 hPa.

DobraPogoda24.pl

Komentarze
K1

Ciekawe czy będzie ta śnieżyca czy czasem nie skończy się tylko na deszczu, jak to w ostatnich latach bywa.

26 listopad 2021 - 09:17
Odpowiedz
Wyślij komentarz