| |
Zagrożenie!
 Pogoda na 26 listopada 2021. Intensywne opady śniegu wkroczą do Polski. Będzie paraliż na drogach

Pogoda na 26 listopada 2021. Intensywne opady śniegu wkroczą do Polski. Będzie paraliż na drogach

Opady deszczu i deszczu ze śniegiem, miejscami przechodzące w mokry śnieg, pierwsza śnieżyca w sezonie, tak zapowiada się pogoda piątek 26 listopada 2021 w Polsce. Kto nie wierzył w nasze prognozy sprzed wielu dni mówiące o pierwszym ataku zimy, to w ciągu najbliższej doby się o tym przekona. Do Polski wkroczy niż ze strefą frontową. W zależności od tego po której stronie niżu się znajdziemy, wystąpią opady deszczu lub intensywne opady śniegu. Do sobotniego 27.11 poranka, w wielu regionach się zabieli i powstanie pokrywa śnieżna. Miejscami będą bardzo trudne warunki na drogach. Pierwszy poważny atak zimy w sezonie stanie się faktem. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Prognozowany zasięg opadów śniegu i deszczu w Polsce, do godziny 20:00

Pogoda na piątek 26 listopada 2021. Atak zimy w Polsce, gdzie spadnie śnieg

Pogoda na dziś, piątek 26 listopada 2021

Nad Polską z południa na północny wschód w ciągu dnia będzie się rozciągać obszar frontowy, a pod wieczór na południowym wschodzie kraju znajdzie się centrum niżu związane ze wspomnianym froncie. Strefa frontowa oddziela cieplejsze powietrze na wschodzie i chłodniejsze na zachodzie. Na styku mas powietrza dojdzie do powstania intensywnego obszaru opadów śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Obszar opadów śniegu nadal może jeszcze ulec zmianom z przesunięciem o co najmniej 10-40 km. 

Prognozowany układ baryczny w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 26 listopada 2021. Atak zimy w Polsce, pierwsza śnieżyca, przegląd prognoz

W piątek oraz w nocy na sobotę 26/27 listopada, pierwszy atak zimy ze śnieżycą w Polsce

Z upływem dnia na ogół zachmurzenie będzie duże i okresami całkowite, ale z możliwymi przejaśnieniami w pasie północnej Polski, większe przejaśnienia pojawią się również na południowym wschodzie, zwłaszcza na Podkarpaciu. Już o poranku strefa opadów deszczu pojawi się na południu, zwłaszcza nad Małopolską, deszcz popada również miejscami na wybrzeżu. Z upływem dnia obszar opadów przesunie się w głąb kraju na północ, jednocześnie po zachodniej stronie frontu deszcz zacznie przechodzić w deszcz ze śniegiem i śnieg. Do wieczora obszar opadów śniegu, będzie się rozciągał, od południowego (Kotlina Kłodzka) i wschodniego Dolnego Śląska przez Opolszczyznę, częściowo Śląsk, Tatry i częściowo Podhale przez Ziemi Łódzką, miejscami Mazowsze Podlasie i później Mazury.

Prognozowany zasięg opadów śniegu i deszczu w Polsce, do godziny 24:00

Pogoda 26 listopada 2021, prognozowana śnieżyca w Polsce. Spadnie dużo mokrego śniegu

W nocy 26/27 listopada, obszar opadów śniegu nadal będzie się rozciągał z południa na północny wschód Polski, ale zacznie słabnąć od południa. Do sobotniego poranka powinno się zabielić lub powstać pokrywa śnieżna, od południowych i wschodnich dzielnic Dolnego Śląska przez Opolszczyznę i miejscami Śląsk, przez centrum, zachodnie i północne dzielnice Mazowsza po Podlasie, Mazury i Warmię.

Prognozowana pokrywa śnieżna w Polsce, godzina 07:00, 27 listopada 2021, model ECMWF

Pogoda 26 listopada 2021, prognozowana pokrywa śnieżna w Polsce

Na wskazanym obszarze może spaść miejscami około 2-12 cm śniegu, a w Karpatach Zachodnich nawet 20 cm.

Temperatura najwyższa na południowym wschodzie Polski

Przeważający obszar Polski znajdzie się dziś po chłodniejszej stronie niżu, dlatego spodziewamy się maksymalnie, od 2, do 5 st. C. Cieplej będzie jedynie na południowym wschodzie, zwłaszcza na Podkarpaciu, do 6-9 st. C.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 26 listopada 2021

Pogoda 26 listopada 2021, prognoza temperatury w Polsce

Silniejszy wiatr w górach i na północy Polski. Ciśnienie spada

Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany, tylko na północy oraz w górach okresami silniejszy, południowo zachodni, w południowej połowie kraju skręcający na wschodni i północno wschodni. Porywy wiatru nad morzem do 55 km/h, w Bieszczadach i Tatrach do 80 km/h.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 10:00, 26 listopada 2021

Pogoda 26 listopada 2021, wiatr w Polsce

Ciśnienie do wieczora będzie spadać, w południe w Opolu wyniesie 1002 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
K1

Ciekawe czy będzie ta śnieżyca czy czasem nie skończy się tylko na deszczu, jak to w ostatnich latach bywa.

26 listopad 2021 - 09:17
Odpowiedz