| |
Zagrożenie!
Pogoda na 26 grudnia 2021. Mróz i słońce w Polsce. Lokalny śnieg na północy

Pogoda na 26 grudnia 2021. Mróz i słońce w Polsce. Lokalny śnieg na północy

Przed nami drugi dzień świat Bożego Narodzenia. Ponownie na przeważającym obszarze Polski czeka nas słoneczny dzień, ale mroźny, idealny na popołudniowy spacer - przewiduje pogoda w niedzielę 26 grudnia 2021. Przelotny śnieg pojawi się tylko lokalnie na północy Polski w wyniku bałtyckiego efektu morza. Nieco większe zachmurzenie będzie początkowo zalegać nad południu Małopolski i Podkarpacia. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 12:00

Pogoda na niedzielę 26 grudnia 2021. Mróz i słońce w Polsce. Przelotny śnieg tylko na północy kraju

Pogoda na dziś, niedziela 26 grudnia 2021

Polska pozostaje w zasięgu wyżu Belinda z centrum nad zachodnią Ukrainą. Nad krajem zalega nieco suchsze bardzo zimne powietrze arktyczne. 

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 26 grudnia 2021. Polska w zasięgu wyżu, mróz i słońce w prognozach

W niedzielę przeważnie słonecznie i mroźnie. Przelotny śnieg tylko lokalnie na północy

Przed nami bardzo pogodny dzień. Na przeważającym obszarze Polski, będzie słonecznie z niewielkim zachmurzeniem lub okresami niemal bezchmurnie. Wyjątkiem będą początkowo południowe dzielnice Małopolski, Podkarpacia i Śląska, gdzie zaznaczy się skraj pasma zachmurzenia z południowej Europy oraz miejscami dzielnice północne i północno wschodnie kraju, gdzie może przeważać zachmurzenie umiarkowane, ponadto w wyniku bałtyckiego efektu morza rozwiną się chmury kłębiaste i z nich lokalnie może popadać śnieg. Po południu będziemy mieć przeważnie rewelacyjną pogodę na popołudniowy świąteczny spacer.

Prognozowane zachmurzenie i zasięg lokalnych opadów śniegu w Polsce, do godziny 12:00, 26 grudnia 2021

Pogoda 25 grudnia 2021. Prognoza zachmurzenia, opadów i temperatury w Polsce

Mróz trzyma w Polsce

Za nami bardzo mroźna noc. Najniższą temperaturę -17 st. C. w miastach wojewódzkich zanotowano w Kielcach. Na naszej stacji w Rzeszowie było -16,5 st. C. Z pewnością były również regiony z temperaturą poniżej -20 st. C., zwłaszcza przy gruncie. Kolejna noc przyniesie apogeum obecnej fali mrozu. Wcześniej w ciągu dnia spodziewamy się maksymalnie, od -8/-3 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do -2/0 st. C. na Wybrzeżu.

Prognoza temperatury maksymalnej w Polsce, 26 grudnia 2021

Pogoda 26 grudnia 2021, temperatura w Polsce

Słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie stabilne

Wiatr będzie dziś słaby, z kierunków południowych, tylko na północnym wschodzie oraz w Bieszczadach okresami umiarkowany, z zachodu i południowego zachodu. Ciśnienie bez większych zmian, w południe w Krakowie wyniesie 1015 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!