| |
Zagrożenie!
Pogoda na 25 grudnia 2021. Zanikający śnieg na południu i nad morzem. Mróz w Polsce i pogodnie

Pogoda na 25 grudnia 2021. Zanikający śnieg na południu i nad morzem. Mróz w Polsce i pogodnie

To będzie przeważnie zimowy dzień w Polsce, bo na przeważającym obszarze kraju mamy pokrywę śnieżną lub co najmniej zabielone krajobrazy, ponadto na południu oraz nad morzem będą możliwe zanikające opady śniegu, spodziewamy się również przeważnie ujemnej temperatury - zapowiada pogoda w sobotę 25 grudnia 2021. Boże Narodzenie w Polsce będzie więc od wielu lat przeważnie białe i mroźne. W wielu regionach wystąpią również rozpogodzenia i będą chwile ze słońcem. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognoza układu barycznego w Polsce i Europie o godzinie 13:00

Pogoda na sobotę 25 grudnia 2021. Boże Narodzenie w Polsce od wielu lat mroźne i przeważnie śnieżne, będą chwile ze słońcem

Pogoda na dziś, sobota 25 grudnia 2021

Polska znajduje się w zasięgu wyżu Belinda z centrum nad pograniczem Niemiec i Danii, jedynie na krańcach południowych zaznacza się jeszcze strefa odsuwającego się frontu atmosferycznego. Do kraju z północy napływa zimna masa powietrza arktycznego.

W sobotę w wielu regionach pogodnie, zanikające opady śniegu na południu i nad morzem

W Boże Narodzenie na przeważającym obszarze kraju, będzie pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem. To będzie doskonała pogoda, aby przy słonecznej pogodzie wybrać się na świąteczny spacer. Wyjątkiem będą dzielnice południowe kraju, od Dolnego Śląska przez Opolszczyznę, Górny Śląsk, Małopolskę, Podkarpacie po południowe dzielnice Lubelszczyzny i Ziemie Świętokrzyskiej, gdzie będzie przeważać zachmurzenie duże, a przejaśnienia pojawią się tylko lokalnie. Ponadto miejscami będą możliwe zanikające opady śniegu odsuwające się na południe, popada głównie w rejonach podgórskich, najdłużej w rejonie Podhala i Bieszczadów. Miejscami może tutaj dosypać do 10 cm śniegu! Pod wieczór i wieczorem od północy w głąb wspomnianych regionów będą postępować rozpogodzenia.

Prognozowany zasięg opadów śniegu w Polsce, do godziny 10:00, 25 grudnia 2021

Pogoda 25 grudnia 2021. Prognoza opadów śniegu w Polsce, gdzie dosypie, mapa opadów

Zanikające okresowe opady śniegu, będą również możliwe miejscami na północy Polski, głównie nad Wybrzeżu w wyniku efektu morza. Lokalnie opady mogą być intensywne.

Prognoza zachmurzenie i zanikających opadów śniegu w Polsce, do godziny 16:00, 25 grudnia 2021

Pogoda 25 grudnia 2021. Gdzie spadnie śnieg, gdzie będzie pogodnie, mapy pogodowe

Mróz na przeważającym obszarze Polski

Do Polski minionej nocy ponownie napłynęło zimne powietrze arktyczne, dlatego ma przeważającym obszarze spodziewamy się ujemnej temperatury. Na termometrach zanotujemy maksymalnie, od -5/-4 st. C. w centrum i na północnym wschodzie, -3/0 st. C. na pozostałym obszarze, do 1, lokalnie 2 nad samym morze, zwłaszcza na środkowym wybrzeżu.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 25 grudnia 2021

Pogoda 25 grudnia 2021, temperatura w Polsce

Wiatr przeważnie słaby i umiarkowany, ciśnienie wzrośnie

Z upływem dnia wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, tylko nad morzem oraz w górach okresami silniejszy, z kierunków zachodnich i północnych. Ciśnienie rośnie, w południe w Warszawie wyniesie 1011 hPa. Wszystkim naszym czytelnikom życzymy zdrowych, pogodnych i spokojnych świąt.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!