| |
Zagrożenie!
Pogoda na 24 września 2021. Wichura i lokalnie zanikający deszcz w Polsce. Najcieplej na zachodzie

Pogoda na 24 września 2021. Wichura i lokalnie zanikający deszcz w Polsce. Najcieplej na zachodzie

Pogoda w piątek 24 września 2021 - upłynie nam dziś pod znakiem silnego wiatru związanego z przechodzącą wichurą wywołaną przez niż Tim - Tymoteusz. Wiatr z upływem popołudnia lub pod wieczór zacznie słabnąć, najdłużej będzie silny na wschodzie Polski. Lokalnie wystąpią zanikające opady deszczu, a temperatura będzie umiarkowana. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Pogoda na piątek 24 września 2021, prognoza pogody, ustępująca wichura

Pogoda na dziś, piątek 24 września 2021

Na początek spójrzmy na mapę z układem barycznym nad Europą. Widzimy, że Polska będzie się znajdować pod wpływem niżu. Jego centrum o godzinie 14:00 znajdzie się nad Estonią. Strefa frontów z nim związana, będzie odsuwać się już poza naszą granicę, dlatego deszcz pojawi się tylko lokalnie i będzie zanikał.

Pogoda na dziś, piątek 24 września 2021, kiedy odsunie się wichura

Nadal jednak występuje duży gradient poziomy ciśnienia, z tego powodu wiatr będzie silny z wichurą. Z upływem popołudnia wiatr zacznie jednak stopniowo słabnąć, bo ciśnienie już rośnie, co ma związek z wypełnianiem się i oddalaniem niżu w kierunku Rosji.

W piątek tylko lokalny zanikający deszcz

Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże z przejaśnieniami, szczególnie na zachodzie Polski. Lokalnie pojawią się przelotne zanikające opady deszczu, początkowo na południu Małopolski i Podkarpacia, w ciągu dnia na wschodzie Podlasia. Na mapie poniżej prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, do godziny 14:00.

Pogoda 24 września 2021, prognoza opadów w Polsce

Wieczorem słaby deszcz może jeszcze popadać miejscami w woj. pomorskim. Na mapie prognozowany zasięg opadów, do godziny 21:00.

Pogoda 24 września 2021, prognoza pogody, gdzie popada deszcz w Polsce

Temperatura najwyższa na zachodzie Polski

Za nami już szczyt wrześniowego ochłodzenia, dlatego teraz czeka nas stopniowy wzrost temperatury. Spodziewamy się dziś maksymalnie, od 10-12 st. C. na Podlasiu, 13-16 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 17-18 st. C. miejscami na zachodzie i południowym zachodzie.

Pogoda 24 września 2021, prognoza temperatury w Polsce

Wichura ustąpi późnym popołudniem. Ciśnienie rośnie

Wiatr na przeważającym obszarze Polski, będzie umiarkowany i dość silny, początkowo w porywach nad morzem do 90 km/h, lokalnie 100 km/h, a w głębi Polski do 60-80 km/h, szczególnie na wschodzie i północny, z zachodu i północnego zachodu. Wysoko w górach porywy powyżej 100 km/h. Wichura z upływem popołudnia zacznie słabnąć. Na mapie widzimy prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 13:00.

Pogoda 24 września 2021, prognoza porywów wiatr w Polsce, do kiedy wichura

Ciśnienie po dużym spadku zaczęło rosnąć. W południe w Warszawie wyniesie 1006 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!