| |
Zagrożenie!
Pogoda na 24 stycznia 2022. Kontrast termiczny nad Polską. Pogodnie na południowym wschodzie

Pogoda na 24 stycznia 2022. Kontrast termiczny nad Polską. Pogodnie na południowym wschodzie

Za nami bardzo mroźna noc z dwucyfrowym mrozem na wschodzie i południowym wschodzie kraju, w ciągu dnia utrzyma się duży kontrast temperatury nad Polską - zapowiada pogoda w poniedziałek 24 stycznia 2022. Pogodnej aury spodziewamy się na wschodzie i południowym wschodzie, a na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie duże. Miejscami popada deszcz i śnieg wraz z przesuwaniem się ciepłego frontu z zachodu w głąb Polski. Zapraszamy na prognozę pogody.

Duży kontrast termiczny nad Polską. Prognozowana temperatura maksymalna, 24.01

Pogoda na poniedziałek 24 stycznia 2022, duży kontrast temperatury, miejscami popada deszcz i śnieg, pogodnie na południowym wschodzie

Pogoda na dziś, poniedziałek 24 stycznia 2022

Nad Polską znajduje się ciepły wycinek zanikającego frontu atmosferycznego oddzielającego arktyczne powietrze na wschodzie przed nim, od znacznie cieplejszego polarnego morskiego na zachodzie za nim. Front miejscami przyniesie słabe opady, ale na wschodzie i południowym wschodzie przed frontem utrzyma się stabilna pogodna pogoda.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 24 stycznia 2022, ciepły front oddziela dwie masy powietrza, duża różnica temperatury w Polsce

W poniedziałek pogodnie na wschodzie i południowym wschodzie. Miejscami słaby deszcz i śniegu

Z upływem dnia na wschodzie i południowym wschodzie, od południowo wschodniego Podlasia przez Lubelszczyznę, Ziemie Świętokrzyską po Małopolskę, Górny Śląsk i Podkarpacie będzie przeważnie pogodnie z niewielkim zachmurzeniem z rozpogodzeniami, aczkolwiek początkowo na wschodzie Podkarpacia może przeważać zachmurzenie duże, a z upływem popołudnia i wieczorem na Górnym Śląsku, Ziemi Świętokrzyskiej i Podlasiu zachmurzenie będzie stopniowo rosnąć do umiarkowanego i dużego. 

Prognoza zasięgu opadów deszczu i śniegu w Polsce, do godziny 13:00, 24 stycznia 2022

Pogoda 24 stycznia 2022, prognoza opadów i zachmurzenia w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju, będzie przeważać zachmurzenie duże, miejscami całkowite, tylko lokalnie z przejaśnieniami. Gdzieniegdzie na zachodzie i północy pojawią się słabe przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i mżawki, zwłaszcza od Warmii, wybrzeża po Ziemie Lubuską. Strefa opadów będzie się stopniowo wieczorem przesuwać do centrum i nad Podlasie. Późnym wieczorem oraz w pierwszej części nocy, opady deszczu przechodzące w śnieg i możliwe opady marznące, będą się rozciągać od Podlasia przez Mazowsze, Ziemie Łódzką, po Opolszczyznę i wcześniej Dolny Śląsk.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 24:00, 24 stycznia 2022

Pogoda 24 stycznia 2022, prognoza opadów w Polsce, mapa

Spory kontrast temperatury w Polsce

Po bardzo mroźnej nocy na wschodzie i południowym wschodzie Polski, w ciągu dnia utrzyma się mróz na wschodzie i południu kraju, a na zachodzie temperatura będzie wyraźnie wyższa. Kontrast temperatury między najcieplejszym i najchłodniejszym miejsce w kraju przekroczy 10 st. C. Spodziewamy się maksymalnie, od -7/-2 st. C. od Podlasia przez Lubelszczyznę, po Podkarpacie, Małopolskę i Górny Śląsk, do -1/6 st. C. na pozostałym obszarze kraju. Lokalnie w rejonie Karpat może być nieznacznie chłodniej. Wieczorem oraz w pierwszej części nocy z 24/25 stycznia, ponownie silny mróz będzie możliwy na południowym wschodzie Polski.

Prognoza anomalii temperatury w Polsce i Europie z wyraźnym kontrastem temperatury nad naszym krajem, 24 stycznia 2022

Pogoda 24 stycznia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr jest słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. Ciśnienie w ciągu dnia zacznie spadać. W południe w Zielonej Górze wyniesie 1035 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!