| |
Zagrożenie!
Pogoda na 24 października 2021. Wyż nad Polską, brak opadów. Przymrozki w nocy

Pogoda na 24 października 2021. Wyż nad Polską, brak opadów. Przymrozki w nocy

Pogoda w niedzielę 24 października 2021, zapowiada dziś stabilne warunki atmosferyczne, bo znajdziemy się bezpośrednio pod wpływem wyżu. Na ogół opady nie wystąpią, a w ciągu dnia do wieczora od zachodu Polski, będzie się przejaśniać i rozpogadzać w kierunku wschodnich dzielnic, gdzie umiarkowane i okresami duże zachmurzenie utrzyma się najdłużej, zwłaszcza miejscami na Lubelszczyźnie, Podlasiu, Mazowszu i początkowo na Podkarpaciu oraz w Małopolsce. O poranku lokalnie mogą również występować mgły. Sprawdźmy prognozę pogody.

Prognoza układu barycznego w Polsce i Europie o godzinie 14:00

Pogoda na niedzielę 24 października 2021. Wyż nad Polską, brak opadów i przymrozki w nocy

Pogoda na dziś, niedziela 24 października 2021

Polska w niedzielę będzie w zasięgu wyżu. Jego centrum znajdzie się nad Węgrami. Do kraju nadal będzie napływać chłodna masa powietrza.

W niedzielę bez opadów. Liczne rozpogodzenia

W ciągu dnia na ogół będzie słonecznie z niewielkim i przejściowo umiarkowanym zachmurzeniem, tylko miejscami na wschodzie okresami dużym, ale również tutaj do wieczora w całym kraju się rozpogodzi lub przejaśni. Początkowo lokalnie mogą występować mgły.

Prognozowana wielkość zachmurzenia w Polsce do godziny 18:00

Pogoda 24 października 2021. Opady nie wystąpią, Polska dostała się pod wpływ wyżu. W nocy przymrozki

Temperatura pozostanie na niskim poziomie. W nocy przymrozki

Do Polski wraz z weekendem dotarło zapowiadane ochłodzenie. W nocy w rejonie przejaśnień i rozpogodzeń, będą się pojawiać niewielkie przymrozki i to nie tylko na wysokości 2m. Minionej nocy 23/24.10 przymrozki wystąpiły, zwłaszcza od Kujaw przez Wielkopolskę, Ziemie Lubuską po Opolszczyznę i Dolny Śląsk. W nocy 24/25 października, przymrozki wystąpią szczególnie od Kujaw przez Wielkopolskę, Ziemie Lubuską i Łódzką, Dolny Śląsk, po Ziemie Świętokrzyską, Górny Śląsk, Małopolskę i Podkarpacie. Wcześniej, w ciągu dnia spodziewamy się maksymalnie, od 7-10 st. C. na przeważającym obszarze Polski, do 11-13 st. C. miejscami na zachodzie i południu.

Prognozowana temperatura w Polsce, 24 października 2021

Pogoda 24 października 2021. Prognozowana temperatura w Polsce, przymrozki w nocy

Silny wiatr w Sudetach. Ciśnienie zacznie spadać

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich i południowych. Silniej powieje tylko w górach, głównie w Sudetach oraz w Bieszczadach.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 24 października 2021

Pogoda 24 października 2021. Prognoza wiatru w Polsce

Ciśnienie po południu zacznie spadać, w południe w Opolu wyniesie 1033 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!