| |
Zagrożenie!
Pogoda na 24 lutego 2022. Powiew wiosny w Polsce. Wieczorem na zachodzie wkroczy front atmosferyczny

Pogoda na 24 lutego 2022. Powiew wiosny w Polsce. Wieczorem na zachodzie wkroczy front atmosferyczny

Przed nami dzień wreszcie ze stabilnymi warunkami pogodowymi i powiewem wiosny szczególnie na południu Polski - zapowiada pogoda w czwartek 24 lutego 2022. Nasz kraj znajdzie się w obszarze pomiędzy wyżem i układem niskiego ciśnienia, dopiero wieczorem w zachodniej Polsce wkroczy front i tam miejscami popada deszcz. Wichury definitywnie odpuszczą, silny wiatr z upływem dnia i wieczorem jest spodziewany jedynie w górach oraz na zachodnim wybrzeżu. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognoza układu barycznego w Polsce i Europie, godzina 13:00

Pogoda na czwartek 24 lutego 2022, powiew wiosny w Polsce, wieczorem na zachodzie wkroczy front, wichury ustąpią

Pogoda na dziś, czwartek 24 lutego 2022

Polska znajduje się dziś pomiędzy skrajem wyżu znad Rumunii, a nasuwającą się zatoką niskiego ciśnienia związaną z układem niżowym znad Atlantyku. Mimo to, przez większą część dnia utrzyma się stabilna pogoda w całym kraju, dopiero wieczorem na zachodzie wkroczy front atmosferyczny z opadami deszczu.

W czwartek pogodnie, wieczorem miejscami na zachodzie deszcz

Przez większą część dnia na ogół będzie słonecznie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem. Najbardziej pogodnie, będzie na wschodzie i południowym wschodzie Polski, zwłaszcza od Podlasia przez Lubelszczyznę, część Mazowsza, Ziemie Świętokrzyską, Podkarpacie po Małopolskę i Górny Śląsk. Na pozostałym obszarze kraju również będzie pogodnie, aczkolwiek w ciągu dnia od zachodu zachmurzenie zacznie rosnąć do umiarkowanego, a pod wieczór na zachodzie do dużego. Obszar pogodnego nieba i stopniowego wzrostu zachmurzenia można śledzić na aktualnych zdjęciach satelitarnych Polski.

Prognoza zachmurzenia w Polsce, do godziny 13:00, 24 lutego 2022

Pogoda 24 lutego 2022, zachmurzenie w Polsce, wichury nie będzie

Sytuacja zmieni się wieczorem oraz w nocy 24/25 lutego 2022, gdy do zachodniej Polski dotrze front atmosferyczny, który w ciągu nocy będzie się przesuwał na wschód kraju. Wieczorem miejscami pojawią się opady deszczu, głównie, od Dolnego Śląska przez Ziemie Lubuską po Pomorze. Opady te będą jednak słabe i rozproszone.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 24:00, 24 lutego 2022

Pogoda 24 lutego 2022, mapa zachmurzenia i opadów w Polsce

Powiew wiosny na południu Polski

To będzie dzień z wysoką temperaturą w Polsce. Spodziewamy się maksymalnie, od 5-7 st. C. miejscami na wschodzie i północy, 8-9 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 10-12 st. C. miejscami na południu i południowym zachodzie. Ciepło będzie szczególnie miejscami w Małopolsce.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 24 lutego 2022

Pogoda 24 lutego 2022, temperatura w Polsce

Wiatr słaby i umiarkowany, silniej powieje w górach i nad morzem. Ciśnienie spada

Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, nad morzem na zachodnim wybrzeżu i na obszarach podgórskich okresami dość silny, zwłaszcza z upływem popołudnia i wieczorem, południowy i południowo zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 70 km/h, w Bieszczadach do 85 km/h, w Sudetach powyżej 100 km/h.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 24 lutego 2022

Pogoda 24 lutego 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie w ciągu dnia, będzie spadać. W południe w Kielcach wyniesie 1021 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!