| |
Zagrożenie!
Pogoda na 24 grudnia 2021. Śnieżyca i opady marznące. Odwilż z deszczem w południowej Polsce

Pogoda na 24 grudnia 2021. Śnieżyca i opady marznące. Odwilż z deszczem w południowej Polsce

To będzie dzień z możliwymi opadami śniegu, ale również deszczu ze śniegiem i samego deszczu, a także pojawią się niebezpieczne opady marznące - zapowiada pogoda w piątek 24 grudnia 2021. Podróżując na Wigilię trzeba się przygotować na sporo zjawisk atmosferycznych. Silniejsza odwilż wkroczy na południe i południowy zachód Polski, ponadto nad morzem oraz w rejonach podgórskich i górskich mocniej powieje wiatr. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg opadów śniegu i deszczu w Polsce, do godziny 09:00

Pogoda na piątek 24 grudnia 2021. Wigilia w Polsce przyniesie śnieg, deszcz i opady marznące. Silna odwilż na południowym zachodzie Polski, mapy

Pogoda na dziś, piątek 24 grudnia 2021, Wigilia

Polska znajduje się dziś w zasięgu niżu Per z ciepłym frontem atmosferycznym, ale w drugiej części dnia zacznie się zaznaczać po jego chłodniejszej zachodniej stronie również front chłodny. Z kolei na północy Polski na pogodę wpłynie chłodny front atmosferyczny związany z niżem nad Finlandią. Nad Polskę z południowego zachodu, będzie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie stopniowo spychające zimne powietrze na północny wschód, ale najbliższej nocy 24/25.12 ponownie powietrze arktyczne obejmie cały kraj.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 24 grudnia 2021. Szczegółowa prognoza pogody na Wigilię w Polsce

W piątek opady śniegu i deszczu, miejscami opady marznące

Z upływem dnia na przeważającym obszarze Polski, będzie dominować zachmurzenie duże i całkowite. Przejaśnienia pojawią się tylko lokalnie, głównie na południu i południowym zachodzie w rejonach podgórskich. Miejscami będą możliwe opady śniegu stopniowo przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz, zwłaszcza w południowej połowie Polski. Miejscami możliwe są również opady marznące. Na drogach lokalnie będzie bardzie ślisko.

Prognoza zasięgu opadów śniegu i deszczu w Polsce, do godziny 18:00, 24 grudnia 2021

Pogoda 24 grudnia 2021. Prognoza opadów śniegu i deszczu w Polsce

Z kolei w północnej Polsce, zwłaszcza w drugiej części dnia i wieczorem zaczną się ponownie pojawiać miejscami opady śniegu wraz z nasuwaniem się frontu chłodnego. Opady te będą stopniowo przesuwać się na południe w głąb kraju. Za frontem na północy będzie się przejaśniać i wypogadzać. Mimo wdzierania się odwilży w czasie Wigilii do Polski, to śnieżyca, która minionej doby przeszła przez nasz kraj, zapewni nam biały świąteczny wieczór na przeważającym obszarze kraju, gdyż cały śnieg nie zdąży stopnieć. 

Prognozowana pokrywa śnieżna w Polsce, wigilijny wieczór, 24 grudnia 2021 godzina 16:00

Prognoza pokrywy śnieżnej w Wigilię, 24 grudnia 2021 w Polsce

Prognoza zasięgu opadów śniegu i deszczu w Polsce, do godziny 24:00, 24 grudnia 2021

Pogoda 24 grudnia 2021. Prognoza opadów śniegu i deszczu w Polsce, mapy opadów

W nocy 24/25 grudnia 2021 w południowej połowie kraju z północy, będzie napływać ponownie coraz chłodniejsze powietrze arktyczne. Miejscami wystąpią opady śniegu, w południowych województwach również deszczu, ale zaczną one przechodzić ponownie w deszcz ze śniegiem i śnieg. W czasie wymiany mas powietrza i spadku temperatury ponownie miejscami, będą możliwe niebezpieczne opady marznące. 

Najwyższa temperatura na Dolnym Śląsku

Temperatura w Polsce, będzie dziś bardzo zróżnicowana. Spodziewamy się maksymalnie, od -2/-1 st. C. na Podlasiu i Mazurach, 0-2 st. C. na przeważającym obszarze Polski, do 3-7 st. C. na południu i południowym zachodzie, lokalnie 8-9 st. C. na Dolnym Śląsku. Temperatura maksymalna powinna być zanotowana dopiero wieczorem.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, Wigilia, 24 grudnia 2021

Pogoda 24 grudnia 2021. Temperatura w Polsce

Silny wiatr nad morzem oraz w rejonach podgórskich. Ciśnienie wieczorem zacznie rosnąć

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, w porywach do 40-55 km/h. Nad morzem oraz na obszarach podgórskich w porywach do 65-75 km/h, z kierunków zachodnich. Na północy miejscami wiatr będzie powodował zawieje śnieżne. W Sudetach i Tatrach porywy wiatru do 100 km/h.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 24 grudnia 2021

Pogoda 24 grudnia 2021. Wiatr w Polsce

Ciśnienie wieczorem zacznie rosnąć, w południe w Poznaniu wyniesie 996 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!