| |
Zagrożenie!
Pogoda na 23 września 2021. Wichura uderzy na północy Polski. W nocy z deszczem przesunie się w głąb kraju

Pogoda na 23 września 2021. Wichura uderzy na północy Polski. W nocy z deszczem przesunie się w głąb kraju

Pogoda w czwartek 23 września 2021 - przyniesie dziś w Polsce w ciągu najbliższej doby załamanie pogody. Po południu na północy kraju wkroczą opady deszczu i rozpocznie się wichura, która w nocy 23/24.09 wraz ze strefą opadów przesunie się na południe i południowy wschód w głąb Polski. Lokalnie na wybrzeżu możliwe burze. Ciśnienie będzie szybko spadać. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Pogoda na czwartek 23 września 2021, prognoza pogody, wkroczy wichura

Pogoda na dziś, czwartek 23 września 2021

W czwartek Polska zacznie się dostawać pod wpływ niżu Tim II, który sprowadzi do Polski wichurę i opady deszczu, stopniowo obejmujące w ciągu doby od północy pozostałą część kraju. Po południu i wieczorem wiatr zacznie się nasilać na północy, szczególnie na wybrzeżu. Około godziny 14:00, centrum niżu będzie się znajdować nad Bałtykiem.

Pogoda na dziś, czwartek 23 września 2021

Wichura w nocy 23/24 września obejmie znaczną część Polski. Wcześniej wkroczy strefa frontu atmosferycznego, która przyniesie z upływem popołudnia opady deszczu, na północy pod koniec dnia lokalnie mogą również wystąpić burze. Do godziny 16:00, opady obejmą, głównie północne dzielnice województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. 

Prognoza pogody na dziś, 23 września 2021

Do wieczora deszcz pojawi się od Podlasia przez Mazury, Warmię, województwo pomorskie, Kujawy po Pomorze Zachodnie. Do końca dnia opady dalej będą się przesuwać na południe i dotrą do Ziemi Łódzkiej i Lubelszczyzny. Na mapie poniżej widzimy prognozowany zasięg opadów, do godziny 23:00.

Pogoda noc 23/24 września 2021, prognoza opadów deszczu w Polsce

W nocy 23/24.09 opady pojawią się nad dzielnicami południowo wschodnimi. Wcześniej w południowej połowie kraju, będzie przeważać zachmurzenie umiarkowane i duże, gdzieniegdzie z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza na zachodzie, tylko początkowo lokalnie na Podkarpaciu z zanikającymi drobnymi opadami deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami.

Temperatura wzrośnie. Najcieplej do 20 stopni na południowym zachodzie Polski

Przed uderzeniem wichury zaznaczy się mało aktywny front ciepły, za którym napłynie znacznie cieplejsze powietrze. Na termometrach zanotujemy maksymalnie, od 14-17 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 18-20 st. C. na południowym zachodzie, zwłaszcza od Opolszczyzny przez Dolny Śląsk po Ziemie Lubuską.

Pogoda 23 września 2021, prognoza temperatury w Polsce

Wiatr coraz silniejszy od północy Polski. Ciśnienie będzie szybko spadać

Wiatr początkowo będzie słaby i umiarkowany, z upływem dnia zacznie się nasilać na północy, zwłaszcza na wybrzeżu oraz w górach. Na poniższej mapie widzimy prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce do godziny 24:00.

Pogoda 23 września 2021, wichura w Polsce, prognoza porywów wiatru

Wieczorem oraz w nocy strefa zachodniego silnego wiatru obejmie znaczną część Polski, w porywach do 60-85 km/h na przeważającym obszarze kraju, a nad morzem do 90-110 km/h. W górach porywy wiatru mogą miejscami przekraczać 120 km/h. Na mapie prognozowane maksymalne porywy wiatru, jakie mogą wystąpić w Polsce, do piątkowego 24.09 poranka.

Pogoda. Wichura w Polsce, prognoza wiatru do piątkowego poranka, 24 września 2021

To będzie dzień z bardzo szybkim spadkiem ciśnienia. W południe w Olsztynie wyniesie 1011 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!