| |
Zagrożenie!
Pogoda na 23 stycznia 2022. Opady śniegu na południu Polski. W nocy silny dwucyfrowy mróz

Pogoda na 23 stycznia 2022. Opady śniegu na południu Polski. W nocy silny dwucyfrowy mróz

To będzie dzień z kontynuacją zimowej aury na znacznym obszarze kraju, aczkolwiek tym razem zanikający śnieg spadnie już tylko miejscami i to głównie w południowej Polsce - zapowiada pogoda w niedzielę 23 stycznia 2022. W cieplejszym sektorze powietrza na Dolnym Śląsku pojawią się również opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W nocy 23/24.01 we wschodnich i południowo wschodnich dzielnicach kraju będzie możliwy silny dwucyfrowy mróz. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Polsce w niedzielę 23.01

Pogoda na niedzielę 23 stycznia 2022, opady śniegu na południu Polski, silny mróz w nocy 23/24.01

Pogoda na dziś, niedziela 23 stycznia 2022

Polska na wschodzie i południu zacznie się dziś dostawać w obszar klina wyżowego jedynie początkowo miejscami będą możliwe zanikające opady śniegu w wyniku zalegania arktycznej masy powietrza i wymuszania orograficznego. Z kolei na zachodzie kraju pojawi się mało aktywny ciepły front atmosferyczny, który zaznaczy się głównie wzrostem zachmurzenia.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 23 stycznia 2022, opady śniegu na południu Polski, w nocy silny mróz

W niedzielę opady śniegu na południu Polski

Z upływem dnia we wschodniej połowie kraju na ogół zachmurzenie będzie duże, ale z upływem godzin miejscami pojawią się również większe przejaśnienia, a nawet rozpogodzenia, zwłaszcza w drugiej połowie dnia postępujące od północnego wschodu. Na pozostałym obszarze zachodniej połowy kraju będzie dominować zachmurzenie duże i całkowite, tylko lokalnie z przejaśnieniami. Miejscami na południu będą możliwe stopniowo zanikające opady śniegu.

Prognozowany zasięg opadów śniegu w Polsce, do godziny 09:00, 23 stycznia 2022

Pogoda 23 stycznia 2022, prognoza opadów śniegu w Polsce

Zanikający śnieg pojawi się na Podkarpaciu, a także miejscami w Małopolsce na południu Śląska i Dolnego Śląska. Miejscami w rejonach podgórskich tych regionów spadnie z 3-8 cm śniegu. Na Dolnym Śląsku lokalnie pojawi się również deszcz ze śniegiem i deszcz. Ponadto w zachodnich regionach Polski miejscami będzie możliwa mżawka.

Mróz na wschodzie i południu Polski

W niedzielę zanotujemy maksymalnie, od -3/-1 st. C. na wschodzie i południowym wschodzie Polski, do 0-5 st. C. na pozostałym obszarze kraju. Chłodniej będzie tylko miejscami w rejonach podgórskich Podkarpacia, Małopolski i Górnego Śląska do -6/-4 st. C. Silny dwucyfrowy mróz pojawi się w nocy 23/24 stycznia 2022 we wschodniej i południowo wschodniej Polsce. Pod wieczór przedstawimy prognozę temperatury.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 23 stycznia 2022

Pogoda 23 stycznia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr początkowo silniejszy miejscami na południowym wschodzie

Wiatr przeważnie będzie słaby, zmienny z przewagą zachodniego, na wschodzie słaby i umiarkowany, z kierunków północnych, tylko początkowo na południowym wschodzie okresami silniejszy, zwłaszcza w górach, gdzie może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 11:00, 23 stycznia 2022

Pogoda 23 stycznia 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie nieznacznie wzrośnie, w południe w Opolu wyniesie 1032 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!