| |
Zagrożenie!
Pogoda na 23 lutego 2022. Ostatnie wichury w Polsce. Niż Bibi przyniesie miejscami deszcz i śnieg

Pogoda na 23 lutego 2022. Ostatnie wichury w Polsce. Niż Bibi przyniesie miejscami deszcz i śnieg

To będzie dzień zamykający okres silnej cyrkulacji strefowej w Polsce, miejscami wystąpią wichury związane z niżem Bibi szczególnie odczuwalne na północy kraju - zapowiada pogoda w środę 23 lutego 2022. Przemieszczający się na wschód front okluzji przyniesie miejscami opady deszczu, deszczu ze śniegiem i lokalnie krupy śnieżnej, ale do wieczora za frontem wypogodzi się do niemal bezchmurnego nieba w zachodniej połowie kraju. Zapraszamy na prognozę pogody.

Wichury w Polsce. Prognozowane maksymalne porywy wiatru, 23.02

Pogoda na środę 23 lutego 2022, wichury w Polsce, niż Bibi, miejscami opady deszczu i śniegu

Pogoda na dziś, środa 23 lutego 2022

Na mapie synoptycznej Europy widzimy, że Polska jest dziś pod wpływem płytkiego niżu Bibi IV z którym jest związany front okluzji przesuwający się z zachodu na wschód i północny wschód kraju. Za frontem nasz kraj od zachodu i południowego zachodu zacznie się dostawać na skraj wyżu Jannis znad południowych Niemiec.

W środę opady deszczu i śniegu. Postępujące rozpogodzenia od zachodu kraju

W ciągu dnia zachmurzenie na wschodzie Polski, od Podlasia i Mazur przez Lubelszczyznę, wschodnie Mazowsze po Podkarpacie, będzie duże, tylko lokalnie z przejaśnieniami. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże, ale z upływem dnia z przejaśnieniami do umiarkowanego, a w zachodniej połowie kraju do wieczora zacznie się wypogadzać. Wcześniej miejscami pojawią się opady deszcz, deszczu ze śniegiem, śniegu lub krupy śnieżnej.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 10:00, 23 lutego 2022

Pogoda 23 lutego 2022, niż Bibi, wichury w Polsce, opady deszczu i śniegu, mapa opadów

Po południu obszar opadów od zachodu Polski zacznie się zwężać.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 13:00, 23 lutego 2022

Pogoda 23 lutego 2022, mapa opadów, gdzie spadnie deszcz i śnieg

Do wieczora opady zanikną na przeważającym obszarze kraju, a w zachodniej połowie powinno się wypogodzić. Strefa opadów pozostanie jeszcze miejscami we wschodniej Polsce.

Prognoza zasięgu opadów i rozpogodzeń w Polsce, do godziny 19:00, 23 lutego 2022

Pogoda 23 lutego 2022, niż Bibi, mapy opadów i wiatru w Polsce

Temperatura najwyższa na zachodzie i południowym zachodzie kraju

Nadal temperatury będą powyżej normy wieloletniej w Polsce. Spodziewamy się maksymalnie, od 4-7 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 8-9 st. C. miejscami na zachodzie i południowym zachodzie. Chłodniej tylko w rejonach podgórskich oraz na Suwalszczyźnie.

Prognozowana temperatura w Polsce, godzina 13:00, 23 lutego 2022

Pogoda 23 lutego 2022, temperatura w Polsce

Miejscami wiatr o sile wichury. Ciśnienie będzie rosnąć

Wiatr będzie umiarkowany i okresami dość silny, nad morzem i wybrzeżu silny, w porywach do 90-95 km/h, zwłaszcza w województwie pomorskim. W głębi kraju w porywach do 55-75 km/h, zachodni i północno zachodni. W Sudetach i Tatrach miejscami do 100 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe w Gdańsku wyniesie 1008 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!