| |
Zagrożenie!
 Pogoda na 23 grudnia 2021. Śnieżyca wieczorem wkroczy do Polski. Wichura w górach

Pogoda na 23 grudnia 2021. Śnieżyca wieczorem wkroczy do Polski. Wichura w górach

Z upływem dnia będzie przeważać zachmurzenie umiarkowane i duże, z większymi przejaśnieniami, na północy z przewagą całkowitego zachmurzenia, wieczorem od zachodu wkroczy śnieżyca do Polski - przewiduje pogoda w czwartek 23 grudnia 2021. Do końca dnia niewielki mróz utrzyma się na przeważającym obszarze kraju z wyjątkiem miejscami zachodnich i południowo zachodnich dzielnic Polski. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg śnieżycy w Polsce, do godziny 21:00

Pogoda na czwartek 23 grudnia 2021. Śnieżyca wkroczy do Polski, nadal utrzyma się mróz

Pogoda na dziś, czwartek 23 grudnia 2021

Polska początkowo będzie się znajdować na skraju ustępującego wyżu Anni, a w drugiej części dnia zacznie się dostawać od zachodu pod wpływ zatoki niżowej z ciepłym frontem atmosferycznym związanym z niżem Per zbliżającym się w rejon Danii. Przed frontem będzie zalegać zimne powietrze arktyczne, a za frontem napłynie cieplejsze polarne morskie.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 23 grudnia 2021. Śnieżyca wkroczy do Polski, mapy opadów i temperatury

W czwartek dotrze śnieżyca do Polski

W ciągu dnia przez znaczną jego część będzie przeważać zachmurzenie umiarkowane i duże, z większymi przejaśnieniami, a na północy z przewagą zachmurzenia całkowitego i tam lokalnie, możliwe słabe przelotne opady śniegu. Z upływem popołudnia i wieczorem zachmurzenie od zachodu zacznie rosnąć do dużego i całkowitego w całym kraju, a późnym popołudniem i wieczorem śnieżyca wkroczy od zachodu do Polski i obejmie obszar co najmniej, od całego Wybrzeża przez Wielkopolskę, Ziemie Lubuską, Kujawy po Dolny Śląsk. W nocy 23/24 grudnia, śnieżyca będzie się przesuwać w głąb Polski na wschód i południowy wschód.

Mróz nadal się utrzyma w Polsce

Po kolejnej zimnej nocy z dwucyfrowym mrozem, w ciągu dnia spodziewamy się maksymalnie, od -5/-1 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 0/1 st. C. nad morzem i na zachodzie, około 2 st. C. miejscami późnym wieczorem na Dolnym Śląsku.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 23 grudnia 2021

Pogoda 23 grudnia 2021. Temperatura w Polsce

Wichura na południu w górach. Ciśnienie będzie spadać

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, ale w ciągu dnia na południu zacznie się okresami wzmagać do silnego w porywach, do 40-65 km/h, a w rejonach podgórskich po południu i wieczorem do 70-80 km/h, z południowego zachodu i południa. Wysoko w górach wiatr w porywach miejscami powyżej 80-100 km/h, a w Sudetach do około 120 km/h, mogący powodować zamiecie śnieżne.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 23 grudnia 2021

Pogoda 23 grudnia 2021. Prognoza wiatr w Polsce

Ciśnienie będzie spadać, w południe w Szczecinie wyniesie 1012 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!