| |
Zagrożenie!
Pogoda na 22 października 2021. Druga fala wichury w Polsce. Przelotny deszcz i burze. Dłuższe chwile ze słońcem na południu

Pogoda na 22 października 2021. Druga fala wichury w Polsce. Przelotny deszcz i burze. Dłuższe chwile ze słońcem na południu

Pogoda w piątek 22 października 2021, będzie dziś dynamiczna i miejscami ponownie bardzo wietrzna w północnej i zachodniej Polsce oraz w rejonach podgórskich. Spodziewamy się tutaj drugiej fali wichury, ale nieco słabszej. Ponadto miejscami, zwłaszcza w północnej połowie kraju i na zachodzie pojawią się przelotne opady deszczu, lokalnie, zwłaszcza na Wybrzeżu również burze, punktowo z drobnym gradem lub krupą śnieżną. Najwięcej chwil ze słońcem, będzie w południowej połowie Polski, aczkolwiek tutaj do wieczora, zwłaszcza na południowym zachodzie dotrą przelotne opady. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w piątek w Polsce

Pogoda na piątek 22 października 2021. Druga fala wichury na północy i zachodzie Polski. Miejscami deszcz i burze, słonecznie na południu

Pogoda na dziś, piątek 22 października 2021

Polska w piątek będzie w zasięgu pola obniżonego ciśnienia związanego z wielocentrycznym ośrodkiem niżowym znad Skandynawii, ponadto w ciągu dnia na północnym zachodzie zaznaczy się strefa zbieżności wiatru, która z przelotnymi opadami i lokalnie burzami wkroczy do kraju i będzie się stopniowo przesuwać na wschód i południowy wschód.

Prognoza układu barycznego w Polsce i Europie o godzinie 14:00

Pogoda 22 października 2021. Ochłodzenie, wichura, lokalne burze, przelotny deszcz i chwile ze słońcem na południu Polski

W piątek miejscami silny wiatr, przelotny deszcz i lokalne burze. Najwięcej słońca na południu Polski

W piątek na południu Polski, od Dolnego Śląska po Podkarpacie, będzie pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, tylko początkowo na Podkarpaciu miejscami z przewagą dużego. Sytuacja zmieni się pod koniec dnia na Dolnym Śląsku gdzie dotrą opady deszczu, a w Sudetach pojawią się również opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, do godziny 14:00

Pogoda 22 października 2021 w Polsce. Prognoza opadów i burz

Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami do umiarkowanego i tutaj z upływem dnia pojawią się przelotne opady deszczu, a miejscami na północy również burze, zwłaszcza na Wybrzeżu. Lokalnie możliwe opady krupy śnieżnej lub drobnego gradu.

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, do godziny 20:00

Pogoda 22 października 2021. Gdzie popada, prognoza godzinowa

Niższa temperatura w Polsce. Wkroczyło ochłodzenie

Jeszcze wczoraj w Polsce temperatury dochodziły do 20 stopni C. we Wrocławiu, a dziś po przejściu chłodnego frontu napłynęła znacznie chłodniejsza masa powietrza. Spodziewamy się maksymalnie, od 7-8 st. C. na Podhalu i miejscami na północy, zwłaszcza w woj. pomorskim i zachodniopomorskim, do 9-14 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

Prognozowana temperatura w Polsce, 22 października 2021

pogoda 22 października 2021. Prognoza temperatury w Polsce

Druga fala wichury na północy Polski. Ciśnienie wieczorem zacznie rosnąć

Wiatr w Polsce będzie umiarkowany i silny, zwłaszcza na zachodzie oraz w północnej połowie kraju, w porywach do 60-90 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Nad morzem miejscami do 100 km/h, a wysoko w górach do ponad 120 km/h. Ciśnienie wieczorem zacznie szybko rosnąć, w południe w Poznaniu wyniesie 1009 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!