| |
Zagrożenie!
 Pogoda na 22 grudnia 2021. Mróz w niemal całej Polsce. Miejscami opady śniegu i chwile ze słońcem

Pogoda na 22 grudnia 2021. Mróz w niemal całej Polsce. Miejscami opady śniegu i chwile ze słońcem

To będzie kolejny dzień z mrozem na przeważającym obszarze Polski, ponadto miejscami popada śnieg, głównie na północy kraju - przewiduje pogoda w środę 22 grudnia 2021. Krótko mówiąc - zima wróciła. Wystąpią również miejscami większe przejaśnienia i chwile ze słońcem. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 22.12

Pogoda 22 grudnia 2021. Miejscami przelotny śnieg, mróz w Polsce. Będą chwile ze słońcem

Pogoda na dziś, środa 22 grudnia 2021

Polska znajduje się w zasięgu wyżu Anni znad Węgier. Do kraju nadal napływa zimna masa powietrza arktycznego. Lokalne przelotne opady śniegu pojawią się głównie na północy kraju w wyniku bałtyckiego efektu morza, a na południu z powodu wymuszenia orografii terenu.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 22 grudnia 2021. Mapa opadów i temperatury w Polsce. Będzie zimowo

W środę przelotny śnieg wystąpi lokalnie, będą miejscami chwile ze słońcem

Z upływem dnia na północnym zachodzie Polski, będzie przeważać zachmurzenie duże i całkowite, zwłaszcza w północnej połowie Ziemie Lubuskiej oraz na Pomorzu Zachodnim. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie duże, ale z większymi przejaśnieniami do umiarkowanego lub nawet rozpogodzenia do małego, zwłaszcza w centrum i na północnym wschodzie. Lokalnie, głównie w północnych województwach w wyniku efektu morza i początkowo na południu mogą wystąpić przelotne słabe opady śniegu. Wyjątek mogą stanowić Żuławy Wiślane i Wysoczyzna Elbląska, gdzie opady śniegu mogą być okresami bardziej intensywne.

Prognozowany zasięg opadów śniegu w Polsce, do godziny 11:00, 22 grudnia 2021

Pogoda na środę 22 grudnia 2021. Lokalny przelotny śnieg, będą chwile ze słońcem. Mróz w niemal całej Polsce

Mróz utrzyma się w niemal całej Polsce

Za nami bardzo zimna noc na południowym wschodzie i północnym wschodzie Polski. Temperatura na stacji IMGW w Stuposianach spadła do niemal -21 stopni C. W Rzeszowie na naszej stacji było minimalnie -14,3 st. C., a w Suwałkach -16 st. C. Dziś spodziewamy się maksymalnie, od -7/-2 st. C. we wschodniej połowie kraju, do -1/1 st. C. miejscami na zachodzie i nad morzem. 

Prognozowana maksymalna temperatura w Polsce, 22 grudnia 2021

Pogoda 22 grudnia 2021. Prognoza temperatury w Polsce

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, na zachodzie skręcający na południowy. Ciśnienie wieczorem zacznie spadać, w południe w Olsztynie wyniesie 1028 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!