| |
Zagrożenie!
Pogoda na 21 stycznia 2022. Miejscami opady śniegu w Polsce. Niż Ida spowoduje silny wiatr

Pogoda na 21 stycznia 2022. Miejscami opady śniegu w Polsce. Niż Ida spowoduje silny wiatr

Do Polski wróciła zapowiadana zima. W wielu regionach ponownie spadł śnieg, pojawił się mróz i przeszły burze śnieżne - pogoda w piątek 21 stycznia 2022 również miejscami zapowiada opady śniegu. Spodziewamy się również okresami silnego wiatru, bo nadal będziemy w zasięgu niżu Ida. Będzie to wiatr o sile na pograniczu osiągnięcia miejscami progu wichury. Najwięcej śniegu spadnie na północnym wschodzie oraz na południu Małopolski i Śląska. Na ogół śnieżyce będą jednak mieć ograniczony zasięg. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognoza przyrostu pokrywy śnieżnej w Polsce, 21.01

Pogoda na piątek 21 stycznia 2022, miejscami opady śniegu i silny wiatr w Polsce

Pogoda na dziś, piątek 21 stycznia 2022

Polska znajduje się dziś na pograniczu zasięgu wypełniającego się niżu Ida kierującego się nad pogranicze Rosji i Białorusi oraz skraju wyżu Erich znad Wysp Brytyjskich. Z uwagi na nadal występujący zwiększony gradient ciśnienia możliwy będzie okresami silny wiatr, ponadto w napływającym niestabilnym powietrzu arktycznym miejscami rozwiną się chmury z opadami śniegu.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 21 stycznia 2022, niż Ida przyniesie opady śniegu i silny wiatr

W piątek miejscami opady śniegu

W piątek na wschodzie i południowym wschodzie, od Podlasia i Mazur przez Lubelszczyznę po Małopolskę i Podkarpacie będzie przeważać zachmurzenie duże i okresami całkowite, lokalnie z przejaśnieniami. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie duże, ale z możliwymi większymi przejaśnieniami lub rozpogodzeniami. Miejscami pojawią się okresami opady śniegu szczególnie w dzielnicach wschodnich i południowych. Lokalnie mogą wystąpić burze śnieżne, głównie na północnym wschodzie.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 13:00, 21 stycznia 2022

Pogoda 21 stycznia 2022, prognoza opadów śniegu w Polsce

W ciągu dnia najwięcej śniegu spadnie na północnym wschodzie. Miejscami wzrośnie tutaj pokrywa śnieżna nawet o 5-10 cm. Podobny przyrost śniegu jest prognozowany na południu Śląska i Małopolski w rejonach podgórskich. Na pozostałym obszarze wschodniej i południowej Polski opady będą słabsze i wystąpią tylko miejscami. Lokalnie śnieg popada również w innych regionach kraju, zwłaszcza od Wielkopolski po Dolny Śląsk, ale będą to opady punktowe i słabe.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 18:00, 21 stycznia 2022

Pogoda 21 stycznia 2022, gdzie spadnie śnieg w Polsce, mapa opadów

Temperatura w Polsce najniższa na wschodzie i południu

Na termometrach zanotujemy maksymalnie, od Temperatura maksymalna od -2/1 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 2-3 st. C. miejscami na zachodzie i północnym zachodzie. Chłodniej będzie w górach, miejscami od -7, do -3 st. C.

Prognozowana maksymalna temperatura w Polsce, 21 stycznia 2022

Pogoda 21 stycznia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr nadal silny. Miejscami może osiągnąć próg wichury

Wiatr na ogół będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-75 km/h, w rejonie Półwyspu Helskiego do około 85 km/h, a w Sudetach na Śnieżce może przekroczyć 100 km/h. Wiatr będzie północno zachodni. Miejscami spowoduje zawieje, a w górach także zamiecie śnieżne.

Prognoza maksymalnych porywów wiatru w Polsce, 21 stycznia 2022

Pogoda 21 stycznia 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie bez większych zmian. W południe w Lublinie wyniesie 1012 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!