| |
Zagrożenie!
Pogoda na 21 października 2021. Wichura w Polsce. Miejscami przelotny deszcz i burze

Pogoda na 21 października 2021. Wichura w Polsce. Miejscami przelotny deszcz i burze

Pogoda w czwartek 21 października 2021, będzie dziś dynamiczna i miejscami niebezpieczna. Spodziewamy się silnej wichury w Polsce, miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, lokalnie pojawią się również burze. Na chwile ze słońcem także możemy liczyć, zwłaszcza w południowej połowie kraju. Wiatr miejscami może powodować szkody. Zachowajmy ostrożność i unikajmy parkowania samochodów pod drzewami. Zapraszamy na prognozę pogody.

Wichura w Polsce. Prognozowane maksymalne porywy wiatru, 21 października

Pogoda na czwartek 21 października 2021. Wichura w Polsce, chłodny front atmosferyczny przyniesie przelotny deszcz i burze. Miejscami będzie niebezpiecznie

Pogoda na dziś, czwartek 21 października 2021

Polska będzie dziś w zasięgu niżu wtórnego Hendrik. Ośrodek ten znad południowej Szwecji przez Bałtyk będzie się kierował nad północno zachodnią Rosję. W tym czasie wpłynie bezpośrednio na warunki pogodowe w naszym kraju. Będzie z nim związany chłodny front atmosferyczny wędrujący z zachodu na wschód.

Prognoza układu barycznego w Polsce i Europie o godzinie 14:00

Pogoda 21 października 2021. Chłodny front atmosferyczny z wichurą, przelotnym deszczem i lokalnymi burzami w Polsce

Front atmosferyczny przesuwając się na wschód, na swej drodze przyniesie wichurę, przelotny deszcz, lokalne burze i wymianę masy powietrza. Punktowo w rejonie burz możliwy również grad i krupa śnieżna.

W czwartek 21 października 2021 przelotny deszcz i lokalne burze w Polsce

W ciągu dnia będzie dominować zachmurzenie umiarkowane i okresami duże, ale z możliwymi również rozpogodzeniami do małego, zwłaszcza w południowej połowie kraju. Miejscami pojawią się przelotne opady deszczu i lokalne burze, szczególnie w zachodniej i północnej połowie Polski. Rejon wystąpienia opadów w poszczególnych porach dnia prezentujemy na mapach pogodowych.

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, do godziny 09:00

Pogoda 21 października 2021. Prognoza opadów deszczu i burz w Polsce

W pierwszej części dni opady będą możliwe, głównie na środkowym i zachodnim Wybrzeżu, a także miejscami od Kujaw przez Wielkopolskę po lokalnie Dolny Śląsk. Później padać będzie m.in. na Pomorzu Zachodnim, Mazowszu, Podlasiu i Mazurach.

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, do godziny 12:00

Pogoda 21 października 2021. Gdzie będzie wichura, przelotny deszcz i lokalna burza w Polsce

Z upływem popołudnia lokalny słaby deszcz może również wystąpić na wschodzie Polski.

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, do godziny 18:00

Pogoda 21 października 2021. Prognoza wichury w Polsce, opadów deszczu i lokalnej burzy

Wieczorem rozproszona strefa przelotnych opadów deszczu pojawi się ponownie na zachodzie Polski, od Pomorza przez Wielkopolskę po lokalnie Dolny Śląsk.

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, do godziny 23:00

Pogoda 21 października 2021. Gdzie popada i będzie najsilniejsza wichura w Polsce

Ostatni dzień tej fali ocieplenia w Polsce

To będzie ostatni dzień tej krótkiej fali ocieplenia w Polsce. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju wzrośnie do 15-20 st. C. 

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 14:00

Pogoda 21 października 2021, temperatura w Polsce

Silny wiatr w Polsce. Miejscami niebezpieczna wichura. Ciśnienie zacznie rosnąć

Czwartek przyniesie apogeum wichury w Polsce. Wiatr będzie umiarkowany i okresami silny, w porywach na wschodzie i północnym wschodzie do 60-75 km/h. Najmocniej powieje od Wybrzeża i Warmii przez Kujawy, Wielkopolskę, Ziemie Lubuską i Łódzką po Dolny Śląsk oraz na południu Podkarpacia, Małopolski i Śląska. W tej części kraju porywy wiatru mogą osiągnąć do 80-100 km/h, w partiach szczytowych Sudetów i Karpat powyżej 120-140 km/h. W rejonie Śnieżki nawet 160 km/h, z południowego zachodu. Ciśnienie po południu zacznie rosnąć, w południe w Łodzi wyniesie 999 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!