| |
Zagrożenie!
Pogoda na 21 lutego 2022. Wichury i burze w Polsce. Miejscami opady przesuwające się na wschód

Pogoda na 21 lutego 2022. Wichury i burze w Polsce. Miejscami opady przesuwające się na wschód

Do Polski dotarło załamanie pogody związane z orkanem Franklin, znowu będą wichury i lokalne burze - przewiduje pogoda w poniedziałek 21 lutego 2022. Strefa frontu chłodnego z opadami deszczu dociera do wschodniej i południowo wschodniej Polski, a za nią pojawią się przejaśnienia i rozpogodzenia, które dadzą impuls do rozwinięcia przelotnych opadów konwekcyjnych i lokalnych burz. Wiatr miejscami osiągnie siłę wichury. Zapraszamy na prognozę pogody.

Wichury w Polsce, prognozowane maksymalne porywy wiatru w czasie przejścia niżu i orkanu Franklin, 21.02

Pogoda w poniedziałek 21 lutego 2022, wichury i burze w Polsce, orkan Franklin, mapa wiatru

Pogoda na dziś, poniedziałek 21 lutego 2022

Polska znajduje się dziś w zasięgu głębokiego niżu Antonia, czyli orkanu Franklin. Niż przesuwa się przez Bałtyk w kierunku Łotwy i dalej Rosji. Jest z nim związany chłodny front atmosferyczny aktualnie docierający do wschodniej Polski. Za frontem w chwiejnym powietrzu rozwiną się liczne przelotne rozproszone opady i lokalne burze.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 21 lutego 2022, wichury i orkan Franklin, lokalne burze w Polsce

W poniedziałek opady, wichury i lokalne burze w Polsce

W ciągu dnia na wschodzie i południowym wschodzie, zwłaszcza na Podkarpaciu, w Małopolsce i na Lubelszczyźnie, będzie przeważać zachmurzenie duże i całkowite, z możliwymi opadami deszczu, w Bieszczadach i Tatrach śniegu. Dopiero pod wieczór zaczną się pojawiać przejaśnienia.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 10:00, 21 lutego 2022

Pogoda 21 lutego 2022, prognoza opadów w Polsce, gdzie popada, mapa opadów

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie duże, ale z upływem dnia pojawią się miejscami przejaśnienia, a w północno zachodniej połowie kraju nawet okresowe rozpogodzenia. Będzie to impuls do tworzenia się rozproszonych przelotnych opadów deszczu, deszczu ze śniegiem, a lokalnie również drobnego gradu lub krupy śnieżnej. Miejscami mogą również wystąpić burze, głównie na zachodzie, w centrum i na południowym zachodzie kraju.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 13:00, 21 lutego 2022

Pogoda 21 lutego 2022, wichury i opady w Polsce, gdzie będą burze

Pod wieczór rozproszone opady zaczną zanikać i będą się ograniczać już tylko do lokalnego występowania, głównie na zachodzie, południowym zachodzie i na północy kraju.

Temperatura nada wysoka w Polsce

To będzie nadal dzień z wysoką dodatnia anomalią temperatury w Polsce. Spodziewamy się maksymalnie, od 6, do 10 st. C. Chłodniej lokalnie będzie tylko w rejonach podgórskich.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 21 lutego 2022

Pogoda 21 lutego 2022, temperatura w Polsce, mapa pogodowa

Wichury w Polsce. Ciśnienie wieczorem zacznie rosnąć

Wiatr będzie umiarkowany i okresami silny, w porywach do 70-90 km/h, lokalnie do 100 km/h, zwłaszcza w rejonie lokalnych burz. Wiatr najsilniejszy, będzie od całej północnej Polski przez centrum po zachód i południowy zachód. Najsłabiej powieje na Podkarpaciu (poza rejonami południowymi), Lubelszczyźnie, Ziemi Świętokrzyskiej i Opolszczyźnie, do 55-75 km/h. Nad samym morzem oraz wysoko w górach miejscami wiatr powieje powyżej 100 km/h. Ciśnienie wieoczrem zacznie rosnąć, w południe w Bydgoszczy wyniesie 991 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!