| |
Zagrożenie!
Pogoda na 20 lutego 2022. Miejscami deszcz i śnieg. Silny wiatr na południu Polski

Pogoda na 20 lutego 2022. Miejscami deszcz i śnieg. Silny wiatr na południu Polski

Za nami wichury związane z orkanem Eunice, ale dziś nie możemy liczyć na stabilne warunki atmosferyczne - przewiduje pogoda w niedzielę 20 lutego 2022. W ciągu dnia z zachodu na wschód kraju, będą się przemieszczać strefy przelotnych opadów deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem i śniegu. Wystąpią również przejaśnienia. Wiatr znowu się nasili, zwłaszcza okresami na południu Polski. Najmocniej powieje w rejonach podgórskich. Zapraszamy na prognozę pogody.

Deszcz i śnieg w Polsce. Prognoza zasięgu opadów, do godziny 10:00

Pogoda na niedzielę 20 lutego 2022, deszcz i śnieg w Polsce, silny wiatr na południu, prognoza opadów

Pogoda na dziś, niedziela 20 lutego 2022

W ciągu dnia Polska pozostanie w obszarze obniżonego ciśnienia związanego z wpływem kolejnych głębokich ośrodków niskiego ciśnienia znad Atlantyku. Przez kraj z zachodu na wschód będzie się przemieszczał ciepły front atmosferyczny związany z niżem Antonia zbliżającym się w rejon Wysp Brytyjskich. W nocy 20/21 lutego do Polski z zachodu wkroczy front chłodny z bardziej obszerną strefą opadów i ponownie ryzykiem wichury, która odczujemy na początku nowego tygodnia, zwłaszcza w całej północno zachodniej połowie kraju.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 20 lutego 2022, miejscami popada deszcz i śnieg, silny wiatr na południu Polski

W niedzielę miejscami przelotny deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg

Z upływem dnia zachmurzenie będzie duże, ale miejscami pojawią się okresami również większe przejaśnienia do zachmurzenia umiarkowanego, zwłaszcza początkowo na południowym wschodzie. Z zachodu na wschód, będzie się przemieszczał front ciepły z przelotnymi opadami deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem i początkowo lokalnie śniegu, zwłaszcza w rejonach podgórskich. Przed południem popada szczególnie miejscami na północy oraz w zachodniej połowie Polski.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 13:00, 20 lutego 2022

Pogoda 20 lutego 2022, prognoza opadów w Polsce, dokładna mapa opadów

Po południu rozproszone przelotne opady, głównie deszczu pojawią się miejscami również na wschodzie Polski. Wieczorem oraz w nocy 20/21.02 nasunie się do zachodniej Polski strefa frontu chłodnego z opadami deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem obejmującymi kraj początkowo na zachodzie, a w nocy dalej w głębi kraju.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 19:00, 20 lutego 2022

Pogoda 20 lutego 2022, prognoza opadów w Polsce, noc 20/21 lutego 2022, mapa opadów

Temperatura najwyższa na południowym zachodzie Polski

To będzie kolejny dzień z dodatnią anomalią temperatury w Polsce. Spodziewamy się maksymalnie na ogół, od 5, do 10 st. C. Najcieplej będzie miejscami na południu i południowym zachodzie kraju, zwłaszcza na Dolnym Śląsku.

Silny wiatr na południu. Ciśnienie po południu zacznie spadać

Wiatr w ciągu dnia będzie umiarkowany i miejscami okresami dość silny, zwłaszcza na południu Polski, w województwie małopolskim, świętokrzyskim, śląskim, opolskim i dolnośląskim, w porywach do 60-75 km/h, w rejonach podgórskich do około 80 km/h, południowo zachodni i zachodni. Silniej powieje wysoko w górach, w Tatrach i Sudetach do około 100-110 km/h. W nocy 20/21.02 wiatr zacznie się nasilać wzdłuż całego wybrzeża.

Miejscami wichury w Polsce. Prognozowane maksymalne porywy wiatru, 20 lutego 2022

Pogoda 20 lutego 2022, wiatr w Polsce, czy będzie wichura

Ciśnienie po południu zacznie spadać. W południe w Opolu wyniesie 1011 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!