| |
Zagrożenie!
Liczne burze, ulewy i gradobicia w Polsce. Zalania i podtopienia w Poznaniu, trąba powietrza w województwie lubuskim!

Liczne burze, ulewy i gradobicia w Polsce. Zalania i podtopienia w Poznaniu, trąba powietrza w województwie lubuskim!

Zgodnie z naszą prognozą pogody, poniedziałkowe 20.07 popołudnie przynosi burze na przeważającym obszarze Polski. Rozwijają się one na przedfrontowych liniach zbieżności wiatru, a także w rejonie chłodnego frontu atmosferycznego przesuwającego się z zachodu na wschód kraju. Silna burza z ulewą przeszła przez Poznań w Wielkopolsce. W krótkim czasie pojawiły się miejscami zalania i podtopienia.

Gdzie jest burza, 20 lipca 2020. Zalania i podtopienia w Poznaniu. Foto: FB Jagoda Słomińska

Gdzie jest burza 20 lipca 2020 zalania podtopienia Poznań, trąba powietrzna lubuskie

Liczne burze do tej pory występują lub wystąpiły dziś 20 lipca 2020 w województwie pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim, łódzkim, podkarpackim oraz lokalnie w świętokrzyskim i lubelskim. Do wtorkowego 21.07 poranka front atmosferyczny przesunie się za naszą wschodnią granicę. W tym czasie burze nadal będą możliwe nad Polską, zwłaszcza w dzielnicach wschodnich i południowo wschodnich, gdzie główne burze jeszcze nie dotarły. Zalecamy, aby nadal śledzić gdzie jest burza.

Burze w Polsce, 20 lipca 2020. Zanotowane wyładowania w ostatnich 2 godzinach

Burze w Polsce zalania podtopienia gradobicia 20 lipca 2020 gdzie jest burza

Z danych radarowych wynika, że burze nadal organizują się w niewielkie struktury liniowe. Miejscami mogą przynieść sumy opadów deszczu sięgające 20-50 mm. Lokalnie występują również opady gradu, a punktowo niewykluczone są silne porywy wiatru do 50-90 km/h.

Rejon występowania opadów i burz w Polsce, 20 lipca 2020, godzina 16:40. Dane: IMGW / Windy

Pogoda 20 lipca burze w Polsce ulewy poznań gdzie jest burza

Łowcy Burz z województwa lubuskiego informują o trąbie powietrznej, jaka pojawiła się w rejonie miejscowości Lipie Góry w pobliżu Strzelec Krajeńskich.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!