| |
Zagrożenie!
Pogoda na 2 marca 2022. Słoneczny wyż nadal nad Polską. Miejscami wzrost zachmurzenia

Pogoda na 2 marca 2022. Słoneczny wyż nadal nad Polską. Miejscami wzrost zachmurzenia

Ośrodek wyżowy nadal będzie wpływać na warunki atmosferyczne w Polsce - przewiduje pogoda w środę 2 marca 2022. Na przeważającym obszarze kraju nie zabraknie stabilnej słonecznej aury, ale miejscami, głównie na wschodzie, południowym wschodzie i północnym zachodzie kraju zachmurzenie wzrośnie do umiarkowanego i dużego. Lokalnie, głównie w Bieszczadach może popadać słaby przelotny śnieg. Zapraszamy na prognozę pogody.

Zdjęcie satelitarne Polski przedstawia pogodny obszar i nasuwające się zachmurzenie nad południowo wschodnie i północno zachodnie dzielnice kraju. Dane: Eumetsat, godzina 05:45, 2 marca 2022

Pogoda na środę 2 marca 2022, słoneczny wyż, miejscami wzrost zachmurzenia

Pogoda na dziś, środa 2 marca 2022

Polska nadal pozostaje w obszarze wyżowym, jedynie na południowym wschodzie siłą odśrodkową zaznacza się zachmurzenie związane z płytkim niżem znad Morza Czarnego.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 2 marca 2022, Polska pod wpływem wyżu, mapa synoptyczna

W środę na ogół pogodnie. Wzrost zachmurzenia miejscami

W ciągu dnia przeważnie będzie pogodnie z niewielkim zachmurzeniem lub miejscami niemal bezchmurnie. Wyjątkiem będą z upływem godzin dzielnice wschodnie i południowo wschodnie oraz północno zachodnie Polski. W tych regionach okresowo miejscami może się zaznaczyć przewaga zachmurzenia umiarkowanego i dużego z przejaśnieniami, ale padać nie będzie. Wyjątek mogą stanowić, głównie Bieszczady, tutaj może się zdarzyć słaby przelotny śnieg.

Prognozowana wielkość zachmurzenia w Polsce o godzinie 16:00, 2 marca 2022

Pogoda 2 marca 2022, zachmurzenia w Polsce

Po mroźnej nocy temperatura wzrośnie

Za nami kolejna mroźna noc. Temperatura w ciągu dnia wzrośnie do 2-6 st. C. na przeważającym obszarze kraju. Chłodniej będzie na Podhalu oraz w Bieszczadach.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 2 marca 2022

Pogoda 2 marca 2022, temperatura w Polsce

Wiatr słaby, ciśnienie spada

Wiatr jest słaby, we wschodniej połowie kraju północny i północno zachodni, na pozostałym obszarze południowy lub zachodni. Okresami wiatr może się nieznacznie nasilić tylko w rejonach podgórskich.

Maksymalne porywy wiatru w Polsce, 2 marca 2022

Pogoda 2 marca 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie spada, w południe w Białymstoku wyniesie 1024 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!