| |
Zagrożenie!
Pogoda na 19 października 2021. Wzrost temperatury, przelotny deszcz i chwile ze słońcem. Silny wiatr w górach

Pogoda na 19 października 2021. Wzrost temperatury, przelotny deszcz i chwile ze słońcem. Silny wiatr w górach

Pogoda we wtorek 19 października 2021 - przyniesie dziś oczekiwany wzrost temperatury na znacznym obszarze Polski. Zachmurzenie od Pomorza Gdańskiego po Podkarpacie, Lubelszczyznę i Podlasie będzie duże, ale miejscami w ciągu dnia pojawią się większe przejaśnienia i rozpogodzenia do zachmurzenia umiarkowanego, lokalnie małego. Początkowo miejscami, będą możliwe zanikające opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju powinno być dość pogodnie, dopiero pod wieczór na zachodzie zachmurzenie zacznie rosnąć i tam wkroczy front z opadami deszczu. Sprawdźmy szczegóły prognozy pogody.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 19 października 2021

Pogoda na wtorek 19 października 2021. Wzrost temperatury, miejscami chwile ze słońcem i przelotny deszcz. Silny wiatr w górach

Pogoda na dziś, wtorek 19 października 2021

We wtorek nad Polską będzie zalegał tracący na aktywności ciepły front atmosferyczny rozciągający się od Pomorza po Podkarpacie. Na pozostałym obszarze zaznaczy się klin wyżowy z południa Europy, a pod wieczór z zachodu wkroczy kolejna strefa ciepłego frontu atmosferycznego. Za frontem napłynie znacznie cieplejsza masa powietrza polarnomorskiego.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00, 19 października 2021 

Pogoda 19 października 2021. Cieplej, silny wiatr w górach. Będą chwile ze słońcem, miejscami przelotny deszcz

We wtorek stopniowe rozpogodzenia w Polsce

We wtorek od Pomorza Gdańskiego po Podkarpacie, Lubelszczyznę i Podlasie początkowo będzie pochmurno, lokalnie z zanikającymi opadami deszczu. W ciągu dnia powinno się jednak przejaśnić, a nawet miejscami rozpogodzić do zachmurzenia umiarkowanego i lokalnie na małego. Na pozostałym obszarze kraju, będzie pogodnie z umiarkowanym i niewielkim zachmurzeniem, aczkolwiek początkowo lokalnie może być mglisto.

Prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, do godziny 11:00, 19 października 2021

Pogoda 19 października 2021. Prognoza zasięgu opadów deszczu

Sytuacja zmieni się pod wieczór na zachodzie kraju, gdzie wkroczy front z opadami deszczu. W ciągu nocy 19/20 października, front z deszczem będzie się przesuwać w głąb kraju na wschód.

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, do godziny 24:00, 19 października 2021

Pogoda 19 października 2021. Gdzie spadnie deszcz w Polsce

Temperatura wzrośnie. Na Dolnym Śląsku lokalnie prawie 20 stopni

Wtorek będzie zapowiedzią krótkiego ocieplenia. Spodziewamy się maksymalnie, od 13-18 st. C. na przeważającym obszarze Polski, do 19 st. C. lokalnie na Dolnym Śląsku. Chłodniej będzie na wschodzie i północnym wschodzie, zwłaszcza na Podlasiu i Mazurach.

Prognozowana temperatura w Polsce, 19 października 2021

Pogoda 19 października 2021. Prognoza temperatury w Polsce

Coraz silniejszy wiatr w górach. Ciśnienie będzie spadać

Wiatr słaby i umiarkowany, na południu i wybrzeżu okresami silniejszy. Najmocniej powieje w górach. Na obszarach podgórskich Karpat w porywach do 60-80 km/h, w Sudetach miejscami ponad 100 km/h, z południa i południowego zachodu. Ciśnienie w ciągu dnia zacznie spadać. W południe w Lublinie wyniesie 1025 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!