| |
Zagrożenie!
Pogoda na 19 grudnia 2021. Silny wiatr w Polsce. Miejscami deszcz i śnieg

Pogoda na 19 grudnia 2021. Silny wiatr w Polsce. Miejscami deszcz i śnieg

W południowej połowie kraju przeważnie zachmurzenie duże i całkowite, tyko początkowo z rozpogodzenia w Tatrach i Sudetach. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z postępującymi większymi przejaśnieniami do zachmurzenia umiarkowanego, na wybrzeżu miejscami z rozpogodzeniami. W wielu miejscami możliwe przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu - zapowiada pogoda w niedzielę 19 grudnia 2021. Najwięcej śniegu spadnie w rejonach podgórskich. Spodziewamy się również nasilenia wiatru. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 19.12

Pogoda na niedzielę 19 grudnia 2021. Silny wiatr w Polsce, miejscami deszcz i śnieg. Mapa pogodowa

Pogoda na dziś, niedziela 19 grudnia 2021

Warunki pogodowe w Polsce będzie dziś bezpośrednio kształtował niż Neo znad Rosji i związany z nim chłodny front atmosferyczny. Za frontem zacznie napływać chłodne powietrze arktyczne.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 19 grudnia 2021. Prognoza pogody dla Polski

W niedzielę opady deszczu i śniegu w Polsce 

To nie będzie przyjemny dzień w Polsce. W południowej połowie kraju spodziewamy się przewagi zachmurzenia dużego i całkowitego, tylko początkowo z rozpogodzeniami w Tatrach i Sudetach. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie duże z postępującymi większymi przejaśnieniami do zachmurzenia umiarkowanego, a na wybrzeżu będą możliwe również rozpogodzenia. 

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 17:00, 19 grudnia 2021

Pogoda 19 grudnia 2021. Opady deszczu i śniegu w Polsce, miejscami silny wiatr

W wielu regionach pojawią się okresami opady deszczu, deszczu ze śniegiem i miejscami śniegu. Najwięcej śniegu spadnie w rejonach podgórskich. Miejscami pokrywa śnieżna wzrośnie tutaj o około 4-8 cm. Opady będą się stopniowo w ciągu dnia przesuwać z północnego wschodu i północy na południe kraju.

Prognozowana suma opadów w Polsce, 19 grudnia 2021

Pogoda 19 grudnia 2021. Mapa opadów śniegu i deszczu w Polsce

Temperatura najwyższa na zachodzie Polski

Na termometrach zanotujemy maksymalnie od 2, do 6 st. C., lokalnie 7 na zachodzie i północnym zachodzie, ale silny wiatr skutecznie obniży temperaturę odczuwalną. Chłodniej lokalnie może być tylko w rejonach podgórskich.

Prognozowana maksymalna temperatura w Polsce, 19 grudnia 2021

Pogoda 19 grudnia 2021. Temperatura w Polsce

Silny wiatr w Polsce. Ciśnienie spada

Wiatr w Polsce, będzie dziś umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, zachodni i północno zachodni, w porywach do 50-75 km/h, a rejonach podgórskich do 80-90 km/h. Wysoko w górach, zwłaszcza w Sudetach powyżej 120 km/h. W górach wiatr okresami może powodować zawieje i zamiecie śnieżne. Ciśnienie do wieczora będzie spadać, w południe w Łodzi wyniesie 1013 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!