| |
Zagrożenie!
Pogoda na dziś 19 czerwca. Na przeważającym obszarze Polski ulewne opady deszczu i burze z gradem

Pogoda na dziś 19 czerwca. Na przeważającym obszarze Polski ulewne opady deszczu i burze z gradem

W piątek 19 czerwca pogodę w Polsce będzie kształtował niewielki niż Octavia zalegający na wschodzie kraju oraz ciepły wycinek frontu znajdujący się na zachodzie. Ze wschodu i południowego wschodu będzie nadal napływać ciepła, chwiejna i wilgotna masa powietrza. Jedynie na zachodzie i południowym zachodzie napłynie nieco chłodniejsza i stabilniejsza masa powietrza polarnomorskiego. Pogoda na dziś 19 czerwca 2020 dla Polski zapowiada nadal w ciągu dnia tendencję do powstawania przelotnych opadów i miejscami burz, lokalnie z gradem i silnymi porywami wiatru. Gdzieniegdzie opady mogą być ulewne i powodować podtopienia.

Pogoda na dziś 19 czerwca 2020, prognoza pogody dla Polski. Prognozowana temperatura o godzinie 14:00

Pogoda na dziś 19 czerwca 2020 prognoza pogody dla Polski burze ulewy podtopienia grad

W piątek na północy, w centrum i na wschodzie, od woj. pomorskiego przez warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie, podlaskie, mazowieckie, lubelskie, łódzkie po podkarpackie i małopolskie zachmurzenie umiarkowane i okresami małe, w ciągu dnia rosnące do dużego aż do pojawienia się miejscami opadów deszczu i burz, lokalnie z gradem, szczególnie po południu lub wieczorem. Opady mogą być ulewne!

Pogoda na dziś 19 czerwca 2020. Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:40

Pogoda na dziś 19 czerwca 2020 gdzie jest burza w Polsce podtopienia i ulewy

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie przeważnie duże z lokalnymi przejaśnieniami. Miejscami możliwe opady deszczu i lokalne burze.

Pogoda na dziś 19 czerwca 2020, prognozowany układ baryczny o godzinie 14:00

Pogoda na dziś 19 czerwca 2020 dla Polski prognoza pogody z deszczem burzami i ulewami gdzie będą podtopienia

Najwięcej burz i opadów spodziewamy się dziś 19.06 na obszarze, od woj. pomorskiego przez centrum po dzielnice południowe, wschodnie i południowo wschodnie. Na obszarze 30-60% prawdopodobieństwa obowiązuje 1 lub 2 stopień ostrzeżenia meteorologicznego. W rejonie większych systemów burzowych głównym zagrożeniem będą nawalne opady deszczu. Temperatura maksymalna, od 17-20 st. C. na zachodzie, południu i południowym zachodzie w rejonach z przewagą dużego zachmurzenia, 21-24 st. C. w centrum, do 25-27 st. C. na wschodzie, północy i północnym wschodzie kraju.

Mapa burzowa dla Polski. Prognozowane prawdopodobieństwo burz na najbliższą dobę 19/20.06

Mapa burzowa dla Polski gdzie jest burza 19 czerwca 2020

Pogoda na noc 19/20 czerwca 2020

W nocy na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie duże i całkowite z lokalnymi przejaśnienia, zwłaszcza na Podlasiu. Miejscami możliwe przelotne opady deszczu i zanikające burze, szczególnie w centrum, na wschodzie, północy i północnym wschodzie Polski. Temperatura minimalna, od 10-13 st. C. w rejonach podgórskich, do 14-18 st. C. na pozostałym obszarze kraju (najwyższa na Warmii i Mazurach).

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!