| |
Zagrożenie!
Pogoda na 18 lutego 2022. Wkroczy front ciepły do Polski. W nocy uderzą wichury i lokalne burze

Pogoda na 18 lutego 2022. Wkroczy front ciepły do Polski. W nocy uderzą wichury i lokalne burze

Po przejściu pierwszej wichury dzisiaj czeka nas chwilowy oddech, aczkolwiek okresami wiatr nadal będzie odczuwalny szczególnie we wschodniej połowie kraju - przewiduje pogoda w piątek 18 lutego 2022. Początkowo lokalnie wystąpią zanikające opady na wschodzie, w dalszej części dnia się przejaśni, a po południu i wieczorem do zachodniej Polski nasunie się ciepły front z opadami deszczu. W nocy uderzy nowa wichura z opadami i lokalnymi burzami związana z orkanem Eunice. Niestety, to będzie kolejna bardzo niebezpieczna wichura, jaka przejdzie przez Polskę. Zapraszamy na prognozę pogody.

Nowa wichura wkroczy do Polski w nocy. Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, do godziny 07:00, 19.02

Pogoda na piątek 18 lutego 2022, front ciepły z opadami deszczu wkroczy do Polski, w nocy uderzy wichura związana z orkanem Eunice

Pogoda na dziś, piątek 18 lutego 2022

Polska pozostaje dziś w obszarze obniżonego ciśnienia, dodatkowo w drugiej połowie dnia zaczniemy się dostawać pod wpływ kolejnego głębokiego niżu Zeynep z rejonu Wysp Brytyjskich. To kolejny orkan, tym razem nazwany Eunice. Będzie z nim związany front ciepły, który do wieczora przyniesie opady deszczu niemal w całej zachodniej połowie kraju. W nocy 18/19 lutego wkroczy za nim front chłodny i to właśnie na nim ponownie wystąpią niebezpieczne wichury i lokalne burze, w drugiej części nocy szczególnie odczuwalne na zachodzie i północnym zachodzie Polski. 

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 18 lutego 2022, opady deszczu i przejaśnienia w Polsce, w nocy 18/19 lutego 2022 uderzy nowa wichura

W piątek opady deszczu i liczne przejaśnienia i okresami rozpogodzenia

Zachmurzenie będzie duże, ale w ciągu dnia pojawią się w wielu miejscach liczne przejaśnienia, a nawet okresowe rozpogodzenia szczególnie we wschodniej połowie kraju. Początkowo na wschodzie i północnym wschodzie Polski, będą możliwe lokalne zanikające opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 10:00, 18 lutego 2022

Pogoda 18 lutego 2022, prognoza opadów w Polsce

Z upływem popołudnia i wieczorem do zachodniej Polski wkroczy front ciepły z opadami deszczu. Do wieczora rozpada się niemal w całej zachodniej połowie kraju.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 18:00, 18 lutego 2022

Pogoda 18 lutego 2022, prognoza opadów, gdzie popada, mapa opadów dla Polski

W nocy 18/19 lutego za frontem ciepłym wkroczy front chłodny z kolejnymi opadami i lokalnymi burzami. Wzrośnie również prędkość wiatru i rozpocznie się wichura, do sobotniego poranka szczególnie odczuwalna na zachodzie i północnym zachodzie Polski.

Temperatura nadal powyżej normy w Polsce

To będzie kolejny dzień z temperaturą znacznie powyżej normy. Spodziewamy się maksymalnie, od 5-9 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 10-11 st. C. miejscami na południu i południowym zachodzie.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 18:00, 18 lutego 2022

Pogoda 18 lutego 2022, temperatura w Polsce

Wichura w nocy uderzy w Polsce. Ciśnienie pod wieczór zacznie spadać

Wiatr będzie umiarkowany i okresami dość silny, szczególnie na wybrzeżu oraz we wschodniej połowie kraju, z kierunków południowych i zachodnich. Nad morzem porywy wiatru do 80 km/h, w Tatrach do 90 km/h, a w Sudetach do 140 km/h. W drugiej połowie nocy uderzy wichura na zachodzie i północnym zachodzie kraju. Miejscami wiatr w woj. pomorskim, zachodniopomorskim, kujawsko pomorski oraz na północy lubuskiego i wielkopolskiego może przekroczyć 90-110 km/h. Ciśnienie pod wieczór w piątek zacznie spadać, w południe w Gdańsku wyniesie 1000 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!