| |
Zagrożenie!
Pogoda na dziś 18 czerwca. Ciepło, duszno i parno. W niemal całej Polsce możliwe opady i burze

Pogoda na dziś 18 czerwca. Ciepło, duszno i parno. W niemal całej Polsce możliwe opady i burze

Do Polski zaczął napływać strumień ciepłego, wilgotnego i chwiejnego powietrza. To doskonałe warunki w ciągu dnia w czasie przejaśnień i rozpogodzeń do inicjacji przelotnych opadów i miejscami burz. Zjawiska ponownie lokalnie mogą być silne. Pogoda na dziś 18 czerwca 2020 przewiduje pozostanie Polski pod wpływem ciepłego wycinka frontu atmosferycznego na północnym zachodzie kraju, dodatkowo na zachodzie widoczna jest linia zbieżności, a na południu obecność płytkiego niewielkiego niżu. Generalnie mamy warunki atmosferyczne, które nie będą sprzyjać stabilnej pogodzie.

Pogoda na dziś 18 czerwca 2020, prognozowana temperatura do godziny 17:00

Pogoda na dziś 18 czerwca 2020 prognoza pogody dla Polski mapa burzowa gdzie jest burza

Czwartek 18 czerwca 2020 na przeważającym obszarze kraju, z upływem dnia zapowiada się z przewagą zachmurzenia umiarkowanego i okresami dużego, ale z możliwymi większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, zwłaszcza od początku dnia na Warmii, Mazurach, Podlasiu i we wschodniej Lubelszczyźnie. Wyjątkiem będą województwa zachodnie i rejony podgórskie, gdzie przez większą część dnia zaznaczy się przewaga zachmurzenia dużego.

Pogoda na dziś 18 czerwca. Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:45

Pogoda na dziś 18 czerwca 2020 Pogoda na żywo gdzie jest burza

Z upływem godzin na przeważającym obszarze Polski zaczną się wypiętrzać chmury kłębiaste-burzowe z przelotnymi opadami deszczu i burzami, lokalnie z gradem i silnymi porywami wiatru. Najwięcej burz spodziewamy się w ciągu najbliższej doby na południu w rejonach podgórskich, a także w głębi kraju od Pomorza przez Wielkopolskę, miejscami centrum po lokalnie dzielnice południowe i południowo wschodnie. Miejscami opady mogą być ulewne, dlatego nie można wykluczyć lokalnych podtopień.

Burze zanotowane w Polsce w ostatnich 24 godzinach. W ciągu najbliższej doby strefa najliczniejszych burz ułożonych południkowo przesuwanie się bardziej na zachód. 

Burze w Polsce 18-19 czerwca 2020 Pogoda na żywo gdzie jest burza

Na termometrach zobaczymy, od 17-23 st. C. w woj. zachodnich oraz nad morzem, 23-26 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 27-29 st. C. miejscami od Wielkopolski po Warmię, Mazury i Podlasie.

Mapa burzowa dla Polski. Prognozowane prawdopodobieństwo burz w ciągu najbliższej doby

Pogoda na żywo 18-19 czerwca 2020 mapa burzowa gdzie jest burza

Pogoda na noc 18/19 czerwca 2020

W nocy w zachodniej połowie Polski przeważnie zachmurzenie duże, a na pozostałym obszarze umiarkowane i miejscami duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, zwłaszcza na Warmii, Mazurach i Mazowszu. Miejscami, szczególnie w centrum, a także w woj. zachodnich, południowych i lokalnie północno wschodnich możliwe opady deszczu i zanikające burze. Temperatura minimalna, od 13-15 st. C. w rejonach podgórskich, nad morzem oraz w głębi Pomorza Zachodniego, do 16-18 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!