| |
Zagrożenie!
Pogoda na 17 stycznia 2022. Potężna wichura przejdzie przez Polskę. Występują burze i jest linia szkwału

Pogoda na 17 stycznia 2022. Potężna wichura przejdzie przez Polskę. Występują burze i jest linia szkwału

To będzie bardzo niebezpieczny dzień w Polsce, bo spodziewamy się wichury z liniowym układem konwekcyjnym, lokalnie z burzami - zapowiada pogoda w poniedziałek 17 stycznia 2022. Linia szkwału nad ranem wkroczyła do północnej Polski znad Morza Bałtyckiego i w ciągu dnia będzie się przemieszczać w głąb Polski na południe. Właśnie w jej rejonie powieje najsilniej. Nad ranem na Rozewiu wiatr osiągnął blisko 120 km/h. Zapraszamy na prognozę pogody.

Dane radarowe Windy / IMGW z godziny 06:30. Widzimy linię szkwału wchodzącą znad Bałtyku nad północną Polskę. Dodatkowo rozwinęły się burze w rejonie Gdańska i Pruszcza Gdańskiego

Pogoda na poniedziałek 17 stycznia 2022, wichura z burzami i linią szkwału przejdzie przez Polskę

Pogoda na dziś, poniedziałek 17 stycznia 2022

Polska znajduje się dziś w zasięgu niżu wtórnego Hannelore z którym związany jest chłodny front atmosferyczny przemieszczający się z północy na południe kraju. W wyniku nasilenia się gradientu ciśnienia i obecności prądu strumieniowego napędzającego przepływ powietrza, a także ze względu na powstanie liniowego układu konwekcyjnego spodziewamy się przejścia bardzo silnej wichury.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 17 stycznia 2022, prognoza wichury w Polsce

W poniedziałek wichura, burze, opady deszczu, śniegu, krupy śnieżnej i gradu w Polsce

Przed nami bardzo dynamiczny i niebezpieczny dzień. Zachmurzenie będzie duże i całkowite, ale w ciągu dnia od północy w głąb Polski za frontem chłodnym będą postępować większe przejaśnienia i rozpogodzenia, które najpóźniej dotrą do południowej Polski, bo dopiero pod wieczór.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 09:00, 17 stycznia 2022

Pogoda 17 stycznia 2022. Prognoza opadów śniegu i deszczu w Polsce

Front w ciągu dnia będzie się szybko przemieszczał na południe Polski. Już po poranku przestanie padać na północy kraju wzdłuż wybrzeża.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 12:00, 17 stycznia 2022

Pogoda 17 stycznia 2022, gdzie wichura będzie silna

Front z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem, a im bliżej wschodniej Polski i rejonów podgórskich, tym częściej z opadami śniegu, a miejscami również z krupą śnieżną i niewielkim gradem z burzami, będzie się bardzo dynamicznie przesuwać na południe Polski. Po południu będzie padać już tylko w południowej Polsce, a na północy i północnym zachodzie rozpogodzi się z wyjątkiem dzielnic północno wschodnich, gdzie miejscami popada śnieg.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 14:00, 17 stycznia 2022

Pogoda 17 stycznia 2022, wichura i opady w Polsce, mapa wiatru

Wiatr osiągnie nawet 100 km/h. Silniej powieje nad morzem i wysoko w górach

Liniowy układ konwekcyjny z lokalnymi burzami i linią szkwału, będzie się bardzo szybko przesuwał z północnej do południowej Polski. Właśnie na tym obszarze powieje najsilniej. Układ będzie dobrze widoczny na radarze opadów. Zalecamy aby sprawdzać te dane. Wiatr na przeważającym obszarze kraju osiągnie 70-100 km/h, silniej powieje nad morzem oraz wysoko w górach. Lokalnie na nizinach w rejonie linii szkwału wiatr również może przekroczyć 100 km/h, ale będą to raczej zdarzenia punktowe.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 17 stycznia 2022

Pogoda 17 stycznia 2022, mapa wiatru, prognoza porywów w Polsce

Na termometrach zanotujemy maksymalnie, od 1, do 5 st. C., być może lokalnie 6 na zachodzie i północnym zachodzie. Chłodniej lokalnie w rejonach podgórskich. Ciśnienie w drugiej połowie dnia zacznie rosnąć, w południe w Bydgoszczy wyniesie 1008 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!