| |
Zagrożenie!
Pogoda na dziś 17 czerwca. Ciepły front i możliwe silne burze na znacznym obszarze Polski

Pogoda na dziś 17 czerwca. Ciepły front i możliwe silne burze na znacznym obszarze Polski

Pogodę w środę 17 czerwca w Polsce będzie kształtował wycinek ciepłego frontu atmosferycznego związanego z niżem znad Skandynawii. Do kraju ze wschodu i południowego wschodu napłynie ciepła, wilgotna i chwiejna masa powietrza. Bardziej stabilne powietrze będzie zalegać na północy i zachodzie Polski, gdzie nie są przewidywane gwałtowne zjawiska. Pogoda na dziś 17 czerwca 2020 zapowiada powrót miejscami silnych burz, zwłaszcza we wschodniej, południowej i centralnej Polsce. Burze będą przynosić intensywne, lokalnie ulewne opady deszczu, a także punktowo opady gradu do 1-3 cm i silniejsze porywy wiatru. Zjawiska burzowe będą przybierać formę zarówno pojedynczych komórek, jak i układów wielokomórkowych. Niestabilna sytuacja pogodowa nad Polską utrzyma się również w kolejnych dniach czerwca, dlatego warto śledzić codzienne prognozy pogody.

Pogoda 17 czerwca 2020, prognoza pogody dla Polski. Zachmurzenie o godzinie 06:45

Pogoda 17 czerwca 2020 prognoza pogody dla Polski silne burze ulewy mapa burzowa gdzie jest burza

Pogoda na dziś 17 czerwca 2020, prognozowana temperatura do godziny 18:00

Pogoda 17 czerwca 2020 prognoza temperatury i burz w Polsce gdzie będą ulewy

W środę na północy i zachodzie Polski, od województwa pomorskiego przez zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie, wielkopolskie po część dolnośląskie i zachodnie dzielnice warmińsko-mazurskiego, będzie przeważnie dość pogodnie z umiarkowanym i niewielkim, miejscami przejściowo dużym zachmurzeniem. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże z większymi przejaśnieniami lub okresowymi rozpogodzeniami.

Pogoda 17 czerwca 2020, prognozowany układ baryczny o godzinie 14:00

Pogoda 17 czerwca 2020 prognoza opadów i burz w Polsce mapa burzowa

Z upływem dnia, szczególnie po południu i wieczorem (miejscami wcześniej), zwłaszcza na południowym wschodzie, południu, wschodzie oraz w centrum kraju miejscami rozwiną się burze z opadami deszczu, lokalnym gradem i silniejszymi porywami wiatru. Miejscami możliwe są ulewne opady deszczu, nie można więc wykluczyć lokalnych podtopień. Temperatura maksymalna, od 17-23 st. C. w Małopolsce, na południu Podkarpacia i woj. śląskiego, 23-26 st. C. na pozostałym obszarze dzielnic południowo wschodnich, do 27-29 st. C. na przeważającym obszarze Polski. Ciśnienie do wieczora będzie spadać.

Mapa burzowa dla Polski. Prognozowane prawdopodobieństwo burz na najbliższą dobę 17/18 czerwca 2020

Pogoda 17 czerwca 2020 mapa burzowa gdzie jest burza w Polsce

Pogoda na noc 17/18 czerwca 2020

W nocy w województwach wschodnich i północnych zachmurzenie umiarkowane i duże z przejaśnieniami, początkowo z rozpogodzeniami w woj. pomorskim, zachodniopomorskim i lubuskim. Na pozostałym obszarze kraju zaznaczy się przewaga zachmurzenia dużego z lokalnymi przejaśnieniami. Miejscami, zwłaszcza w centrum, na wschodzie i południu aż po Wielkopolskę, woj. kujawsko pomorskie i Dolny Śląsk z Opolszczyzną będą możliwe opady deszczu i lokalne burze. Temperatura minimalna, od 11-14 st. C. miejscami w woj. pomorskim, zachodniopomorskim oraz na południu Małopolski, do 15-18 st. C. na pozostałym obszarze Polski.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!