| |
Zagrożenie!
Pogoda na 16 lutego 2022. Miejscami deszcz i przejaśnienia. W nocy uderzą wichury i burze w Polsce

Pogoda na 16 lutego 2022. Miejscami deszcz i przejaśnienia. W nocy uderzą wichury i burze w Polsce

Miejscami pojawią się okresami opady deszczu, będą również przejaśnienia, głównie na wschodzie i południowym wschodzie Polski - zapowiada pogoda w środę 16 lutego 2022. Ponadto w Sudetach spadnie kilka cm śniegu. W drugiej połowie dnia i wieczorem od zachodu w całym kraju zacznie się nasilać wiatr. W nocy 16/17 lutego uderzy wichura i pojawią się burze z liniami szkwału na zachodzie i północnym zachodzie kraju. Zapraszamy na prognozę pogody.

Wiatr zacznie się nasilać. Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce w środę 16.02

Pogoda na środę 16 lutego 2022, miejscami deszcz i przejaśnienia w Polsce. W nocy 16/17 lutego uderzą wichury i burze

Pogoda na dziś, środa 16 lutego 2022

Nad Polską znajdzie się ciepły front atmosferyczny związany z niżem Xandra znad Morza Północnego. Front w ciągu dnia będzie wędrował z zachodu na wschód i północny wschód kraju. Na swej drodze przyniesie miejscami przelotne opady deszczu. Z kolei w nocy do zachodniej Polski wkroczy niebezpieczny front chłodny z burzami, opadami i wichurami. Będzie on związany z głębokim niżem i orkanem Dudley.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 16 lutego 2022, opady deszczu i przejaśnieniami, coraz silniejszy wiatr, w nocy uderzy wichura i burze

W środę miejscami opady deszczu, będą również przejaśnienia

Z upływem dnia na ogół, będzie przeważać zachmurzenie duże, ale miejscami pojawią się również większe przejaśnienia do zachmurzenia umiarkowanego, głównie na południowym wschodzie, od Lubelszczyzny przez Ziemie Świętokrzyską po Małopolskę i miejscami Górny Śląsk i Podkarpacie, aczkolwiek początkowo lokalnie popada w woj. podkarpackim.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 13:00, 16 lutego 2022

Pogoda 16 lutego 2022, prognoza opadów w Polsce, mapa pogodowa

Z upływem dnia z zachodu w głąb Polski, będzie się przesuwał ciepły front atmosferyczny z opadami deszczu. Do końca dnia obejmie prawie cały kraj, aczkolwiek opady im bardziej na południe, to będą bardziej rozproszone.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 19:00, 16 lutego 2022

Pogoda 16 lutego 2022, prognoza opadów deszczu

Groźnie zrobi się w nocy, gdy do zachodniej i północno zachodniej Polski dotrze front chłodny. Miejscami przyniesie opady oraz burze i liniowe formacje szkwałowe. W ich rejonie spodziewane jest uderzenie wichury, głównie w drugiej połowie nocy lub nad ranem.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 04:00, 17 lutego 2022

Pogoda noc 16/17 lutego 2022, uderzenie wichury, miejscami burze i opady, liniowy układ szkwałowy

Temperatura w środę w Polsce, będzie wysoka

To będzie nadal ciepły dzień w Polsce, jak na luty. Spodziewamy się maksymalnie, od 5-9 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 10-11 st. C. miejscami na południu i południowym wschodzie, zwłaszcza w Małopolsce i na Podkarpaciu. Chłodniej miejscami w rejonach podgórskich.

Wichura uderzy w nocy. Ciśnienie spada

Wiatr w ciągu dnia będzie umiarkowany, ale z upływem popołudnia i wieczorem w całym kraju zacznie się nasilać, będzie wtedy okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, na obszarach podgórskich do 70 km/h, w Sudetach do 100 km/h, południowo zachodni i południowy. W drugiej części nocy i nad ranem uderzy wichura na zachodzie i północnym zachodzie Polski, w porywach do 80-110 km/h. W Sudetach powyżej 150 km/h.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, do godziny 07:00, 17 lutego 2022

Pogoda noc 16/17 lutego 2022, wichura w Polsce, prognoza wiatru

Ciśnienie spada, w południe w Szczecinie wyniesie 998 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!