| |
Zagrożenie!
Silne burze przeszły w województwie lubelskim i podlaskim, miejscami zalania i podtopienia. Lokalnie spadło ponad 90 mm wody!

Silne burze przeszły w województwie lubelskim i podlaskim, miejscami zalania i podtopienia. Lokalnie spadło ponad 90 mm wody!

Czwartek 16 lipca 2020 najsilniejsze burze przyniósł w województwie lubelskim i podlaskim w pobliżu pogranicza z województwem mazowieckim. Na tym obszarze po południu na linii zbieżności rozwinęły się burze w formie liniowej. Komórki burzowe przemieszczały się bardzo wolno, dlatego lokalnie pojawiły się znaczne sumy opadów. Podtopienia i zalania wystąpiły w miejscowości Ciechanowiec w woj. podlaskim, a także w Kolnie i Siemiatyczach oraz w Nałęczowie w województwie lubelskim.

Zalania, podtopienia i powódź błyskawiczna w Ciechanowcu w woj. podlaskim, 16 lipca 2020. Foto: FB Emilia Lizio

Zalania podtopienia burze powódź lubelskie podlaskie Ciechanowiec 16 lipca 2020

Z danych systemu RainGrs IMGW-PIB wynika, że najwięcej deszczu pochodzenia burzowego spadło na wschód od Łukowa w woj. lubelskim. Dane szacunkowe wskazują na około 93,9 mm!

Skutki ulewy i burz na Podlasiu, 16 lipca 2020

Suma opadów deszczu do godziny 22:00, 16 lipca 2020. Dane RainGrs IMGW-PIB, wizualizacja meteomodel

Burze ulewy podtopienia zalania 16 lipca 2020 lubelskie podlaskie Ciechanowiec Nałęczów Siemiatycze

Zalania, podtopienia i powódź błyskawiczna w miejscowości Ciechanowiec, 16 lipca 2020

W nocy 16/17.07 burze w całym kraju zanikną. Z kolei jutro 17.07 burze miejscami w Polsce również będą możliwe, ale o tym więcej w naszych codziennych porannych prognozach.

DobraPogoda24, IMGW-PIB


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!