| |
Zagrożenie!
Pogoda na 16 dni: jak zapowiada się druga połowa sierpnia?

Pogoda na 16 dni: jak zapowiada się druga połowa sierpnia?

W poprzedniej prognozie długoterminowej wskazywaliśmy, że w tym kończącym się tygodniu wraz z wystąpieniem wyższych temperatur, pojawi się na ogół więcej przelotnych opadów i burz. Ta zapowiedź stała się faktem, miejscami zjawiska były silne, szczególnie w powiecie tarnowskim

Przed nami jeszcze 2 dni z wysoką temperaturą, szczególnie na południowym-wschodzie kraju, a następnie przejdą kolejne silne burze, zwłaszcza w nocy z poniedziałku na wtorek 12/13.08. Prognozę burzową wydamy jutro 12.08 w stosownym czasie.

Pogoda na 16 dni sierpień

Od wtorku, a zwłaszcza od środy 14.08, temperatura w całym kraju spadnie. W kolejnych dniach utrzyma się pogoda zmienna, co jakiś czas miejscami z możliwymi przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami. Powrotu wyższych temperatur nie widać, co najmniej do 18 sierpnia.

Prognozowana anomalia temperatury do 18 sierpnia. Najbliższy tydzień najcieplej w Europie zapowiada się na Bałkanach oraz na Półwyspie Apenińskim

Pogoda 16 dni prognoza anomalia temperatury

W tym czasie na ogół temperatura na zachodzie i północy kraju, będzie lekko poniżej normy, a na pozostałym obszarze w pobliżu normy klimatycznej.

Prognozowana anomalia opadów do 18 sierpnia

Pogoda 16 dni prognoza anomalia opadów

Poprawi się sytuacja z opadami, głównie na zachodzie i północy kraju, gdzie popada częściej, miejscami nieco powyżej normy dla tego okresu.

Prognoza anomalii: ECMWF / OMSZ


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!