| |
Zagrożenie!
Pogoda na 16 dni: Jaki trend na przełomie starego i nowego roku?

Pogoda na 16 dni: Jaki trend na przełomie starego i nowego roku?

Miniony tydzień przyniósł wyraźny podział na cieplejszą zachodnią i południowo-zachodnią część kraju, a chłodniejszą wschodnią i północno-wschodnią. Pod koniec tygodnia zaznaczył się wpływ Atlantyku, który przyniósł odwilż również we wschodnich regionach.

Od jutra 24.12 czeka nas jednak ponowny spadek temperatury związany ze zmianą cyrkulacji powietrza na północno-zachodnią. Temperatura w ciągu dnia zamiast rosnąć, to zacznie spadać, a miejscami po deszczowej nocy 23/24.12 (śnieżnej na północnym-wschodzie) poprószy również śnieg. Jest zatem szansa, że przynajmniej miejscami, głównie na wschodzie, północnym-wschodzie, lokalnie na południowym-wschodzie, a także w górach krajobrazy w Wigilię będą białe.

Pogoda długoterminowa styczeń 16 dni

Prognozowana suma opadów śniegu do wieczora w Wigilię 24.12

Prognoza Wigilia śnieg

W kolejnych dniach będzie przeważać w ciągu dnia temperatura dodatnia, dlatego nadal nie ma szans na utrzymanie się warunków zimowych z wyjątkiem rejonów podgórskich, aczkolwiek nie będzie brakować w tym czasie opadów deszczu, a miejscami również deszczu ze śniegiem i śniegu. Dopiero pod koniec i na początku nowe roku czeka nas co najmniej kilkudniowe ochłodzenie, gdy temperatura w ciągu dnia, zwłaszcza w dzielnicach wschodnich i południowo-wschodnich nie przekroczy 0 st. C., ale czy to się przełoży na zwiększenie prawdopodobieństwa opadów śniegu? Sprawdzimy w kolejnej prognozie.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!