| |
Zagrożenie!
Pogoda na 16 dni: ciepło czy duże ochłodzenie?

Pogoda na 16 dni: ciepło czy duże ochłodzenie?

Przed nami najnowsza prognoza długoterminowa. Nad krajem nadal dziś 08.09 zalega strefa frontu atmosferycznego rozciągającego się z północy na południe, dlatego na przeważającym obszarze jest pochmurno, a miejscami również deszczowo (szczególnie w pasie środkowym). Znajdziemy również regiony, gdzie pojawiają się przejaśnienia, a nawet rozpogodzenia, zwłaszcza na wschodzie i południowym-wschodzie.

Pogoda 16 dni wrzesień

Niedziela, tak jak wczorajsza sobota 07.09 w tej części kraju, będzie najcieplejsza do około 24 st. C. Podział na cieplejsze wschodnie i chłodniejsze zachodnie regiony kraju utrzyma się co najmniej do 13 września.

Prognozowana anomalia temperatury w najbliższych 7 dniach

Pogoda długoterminowa 16 dni anomalia temperatury

Od około 14 września nastąpi w całym kraju kilkudniowe wyraźne ochłodzenie, a od około 17-18 września temperatura zacznie ponownie rosnąć, ale tym razem, to w zachodniej części kraju będziemy notować temperatury najwyższe, a na wschodzie najniższe (wyjątkiem Podhale i Bieszczady, gdzie niższe temperatury będą notowane przez większość prognozy 16 dniowej).

Wstępnie prognozowana suma opadów do niedzieli 15 września br. Wyraźnie mniejsza suma opadów na wschodzie kraju, gdzie w tym okresie ma być najcieplej

Prognoza 16 dniowa suma opadów

W tym czasie nie zabraknie chwil ze Słońcem (szczególnie na wschodzie), ale również okresów z opadami deszczu. Krótko mówiąc - przed nami zmienna pogoda, ale nadal bez ryzyka zadomowienia się w całym kraju na dłużej zaawansowanej jesieni.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!