| |
Zagrożenie!
Pogoda na 16 dni: nadal ciepło, czy ochłodzenie?

Pogoda na 16 dni: nadal ciepło, czy ochłodzenie?

Nasza poprzednia prognoza długoterminowa zapowiadała w tym tygodniu ocieplenie i powrót Złotej Polskiej Jesieni nazywanej również Babim Latem. Na przeważającym obszarze kraju aura była stabilna, a temperatura zdołała wzrosnąć nawet do 20-26 st. C. Opady ograniczyły się tylko miejscami, głównie do północnych i zachodnich dzielnic kraju.

Pogoda na 16 dni długoterminowa październik listopad

W najbliższych kilku dniach możemy jeszcze liczyć na okres stabilnej pogody, ale obszar wysokich temperatur zacznie być stopniowo ograniczany, głównie do południowych i południowo wschodnich dzielnic Polski. Prognozy wskazują, że przejściowo około 22-24 października także tutaj powstaną mgły, a w konsekwencji pojawi się niskie zachmurzenie stratus, które miejscami ograniczy wzrost temperatury. Miejmy jednak nadzieję, że obszar ten od rejonów podgórskich w głąb kraju w ciągu dnia będzie ulegał redukcji.

Prognozowana anomalia temperatury za okres najbliższych 10 dni względem normy 1979-2000

Prognoza 16 dni

Stabilna pogoda na przeważającym obszarze kraju (z przeważnie większym zachmurzeniem niż dotychczas) utrzyma się co najmniej do 26 października (istotne opady jeśli w nowym tygodniu wystąpią, to dopiero miejscami pod jego koniec). Dopiero w kolejnych dniach spadek temperatury zacznie obejmować cały kraj, aczkolwiek jego zakres w poszczególnych regionach będzie mógł jeszcze ulec korekcie, dlatego pamiętajmy, że jest to wstępny trend na przełom października i listopada.

Krótko mówiąc - najnowsza prognoza długoterminowa względem poprzedniej o kilka dni przedłuża okres dość wysokich temperatur, ale jednocześnie z ograniczeniem ich obszaru na terenie Polski.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!