| |
Zagrożenie!
Pogoda na 16 dni: do kiedy utrzyma się ocieplenie?

Pogoda na 16 dni: do kiedy utrzyma się ocieplenie?

W tym tygodniu zgodnie z trendem poprzedniej prognozy długoterminowej, temperatura po przymrozkach zaczęła systematycznie rosnąć, aż powróciliśmy na przeważającym obszarze kraju do wartości maksymalnych osiągających lub przekraczających 20 st. C. i to w towarzystwie pogodnego nieba.

Pogoda 16 dni długoterminowa październik

Wczoraj 12.10 najcieplej było w Małopolsce. W Tarnowie i Nowym Sączu temperatura przekroczyła 23 st. C. Dziś 13.10 również czeka nas pogodny i ciepły dzień niemal w całym kraju, z wyjątkiem północnych krańców, gdzie zalega zachmurzenie związane ze strefą frontową.

Prognozowana anomalia temperatury za okres najbliższych 7 dni

Pogoda 16 dni temperatura

W najbliższych dniach również przeważnie będzie ciepło i pogodnie, ale po 16 października temperatura od zachodu kraju zacznie systematycznie spadać. Najdłużej temperatury oscylujące w pobliżu 20 st. C. utrzymają się na południu i południowym wschodzie kraju. Znaczne ochłodzenie w całej Polsce czeka nas prawdopodobnie z upływem 3 dekady października.

Wstępnie prognozowana suma opadów do 20 października

Pogoda 16 dni opady

Najbliższy tydzień zapowiada się z kilkustopniową dodatnią anomalią temperatury. Opady z upływem tygodnia również się pojawią, ale czekają nas głównie przejściowo w jego drugiej połowie. Wstępne prognozy wskazują, że w tym czasie najwięcej deszczu spadnie, od Podlasia po Dolny Śląsk, a najmniej na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. W tych regionach kraju najdłużej utrzyma się ciepła i stabilna pogoda.


Komentarze
Alis

Pozdrawiam jeszcze raz , i pytam dlaczego nie ma odpowiedzi na moja wiadomość, naprawde doceniam i bardzo szanuje to co robicie ale prosze bądźcie wiarygodni 😊bo naprawde wielu ludzi sprawdza wasza prognoze i ufa jak nikomu

14 październik 2019 - 10:07
Odpowiedz
DobraPogoda24

Nie możemy zrealizować Pani prośby, już to kiedyś tłumaczyliśmy z jakiego powodu. Podana prędkość, to średnia. Ona nie uwzględnia porywów. W przypadku wichur wydajemy stosowne artykuły i ostrzeżenia. To ostatni przykład https://dobrapogoda24.pl/artykul/ostrzezenie-silny-wiatr-podkarpacie-bieszczady

14 październik 2019 - 11:05
Odpowiedz