| |
Zagrożenie!
Pogoda na 15 lutego 2022. Lokalnie możliwy przelotny deszcz. Rozpogodzenia na wschodzie Polski

Pogoda na 15 lutego 2022. Lokalnie możliwy przelotny deszcz. Rozpogodzenia na wschodzie Polski

W ciągu dnia tylko lokalnie pojawią się słabe przelotne opady deszczu, a w górach również deszczu ze śniegiem i śniegu, nie zabraknie również przejaśnień i rozpogodzeń, zwłaszcza we wschodniej Polsce - przewiduje pogoda we wtorek 15 lutego 2022. To będzie jeszcze dzień dość spokojny przed czekającymi nas poważnymi zmianami, w tym zagrożeniem silnymi wichurami w drugiej połowie tygodnia. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognoza lokalnych opadów i zachmurzenia w Polsce, do godziny 10:00

Pogoda na wtorek 15 lutego 2022, prognoza zachmurzenia i opadów w Polsce

Pogoda na dziś, wtorek 15 lutego 2022

Nad Polską znajduje się dziś mało aktywny chłodny front atmosferyczny związany z niżem Vera znad południowej Szwecji. Zaznaczy się przede wszystkim obecnością zachmurzenia, a słabe przelotne opady przyniesie tylko lokalnie. Sytuacja zmieni się w nocy 15/16 lutego, gdy z północnego zachodu nasunie się do Polski kolejny, ale tym razem aktywny front atmosferyczny.

Prognoza układu barycznego w Polsce i Europie o godzinie 13:00

Pogoda 15 lutego 2022, rozpogodzenia na wschodzie, lokalnie przelotny deszcz

We wtorek przelotny deszcz tylko lokalnie. Punktowo w górach możliwy śnieg

Z upływem dnia zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, ale miejscami pojawią się większe przejaśnienia, a na wschodzie okresowo również rozpogodzenia, zwłaszcza od Podlasia przez Mazowsze, Ziemie Świętokrzyską po Małopolskę i miejscami Podkarpacie i Lubelszczyznę. Przelotny słaby deszcz wystąpi tylko lokalnie, a punktowo w górach, zwłaszcza początkowo w Bieszczadach możliwe są słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. 

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 04:00, 16 lutego 2022

Pogoda noc 15/16 lutego 2022, prognoza opadów w Polsce

Sytuacja zmieni się w nocy 15/16 lutego, gdy do północno zachodniej Polski dotrze strefa frontu atmosferycznego z opadami deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem, śniegu lub krupy śnieżnej. Lokalnie popada również na południu, zwłaszcza na południu Małopolski. Front jutro w ciągu dnia przesunie się w głąb kraju.

Wysoka temperatura w Polsce

To będzie dzień z wysoką temperaturą w Polsce, jak na luty. Spodziewamy się maksymalnie, od 4-9 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 10-11 st. C. lokalnie na południu, zwłaszcza w Małopolsce w rejonie Tarnowa.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 15 lutego 2022

Pogoda 15 lutego 2022, temperatura w Polsce

Wiatr początkowo silny w Bieszczadach. Ciśnienie bez większych zmian

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północy, północnym zachodzie i południu kraju okresami porywisty, południowy i południowo zachodni. W Bieszczadach i Sudetach porywy wiatru początkowo do 60-70 km/h.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 15 lutego 2022

Pogoda 15 lutego 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie jest stabilne, w ciągu dnia nie zmieni się znacząco. W Białymstoku w południe wyniesie 1012 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!