| |
Zagrożenie!
Burze nad zachodnią Polską. Zalania i podtopienia w Strzelcach Krajeńskich w województwie lubuskim. Lokalnie spadło ponad 80 mm wody!

Burze nad zachodnią Polską. Zalania i podtopienia w Strzelcach Krajeńskich w województwie lubuskim. Lokalnie spadło ponad 80 mm wody!

Środowe 15.07 popołudnie przynosi zapowiadane opady deszczu i burze w zachodniej Polsce, zwłaszcza na dość wąskim obszarze, od środkowego Pomorza przez województwo lubuskie po lokalnie Dolny Śląsk i zachodnie krańce Wielkopolski, a więc na wyznaczonym obszarze zgodnie z naszą prognozą mapy burzowej dla Polski.

Burze w Polsce, 15 lipca 2020. Wyładowania zanotowane w ostatnich 2 godzinach

Pogoda burze w Polsce 15 lipca 2020 podtopienia zalania lubuskie Strzelce Krajeńskie

Lokalnie opady są nawalne. Z danych radarowych wynika, że punktowo na Ziemi Lubuskiej spadło blisko 50-85 mm wody!

Suma opadów deszczu zanotowana do godziny 16:00. Dane RainGRS / IMGW-PIB, wizualizacja meteomodel. Zaznaczony obszar z sumą opadów blisko 50 mm!

Burze w Polsce 15 lipca 020 podtopienia Strzelce Krajeńskie lubuskie

Napływają informacje o lokalnych zalaniach i podtopieniach m.in. w Strzelcach Krajeńskich w woj. lubuskim.

Skutki nawalnych opadów deszczu i burz w Strzelcach Krajeńskich. Foto: Ziemia Strzelecka, Sebastian Chwalencki

Burze zalane Strzelce Krajeńskie lubuskie 15 lipca 2020

Suma opadów deszczu zanotowana do godziny 17:00. Dane RainGRS / IMGW-PIB, wizualizacja meteomodel. Zaznaczony obszar z sumą opadów około 85 mm!

Burze zalania podtopienia w Polsce 15 lipca 2020 lubuskie mapa suma opadów

Aktualnie najaktywniejsze burze występują na północny wschód od Gorzowa Wielkopolskiego, zwłaszcza na południu województwa zachodniopomorskiego. Towarzyszą im lokalnie nawalne opady deszczu do około 30-40 mmn oraz grad. Niewykluczone są również silniejsze porywy wiatru do 70 km/h.

Strefa frontowa w ciągu nocy 15/16 lipca 2020 będzie się stopniowo przesuwać na wschód kraju w kierunku centrum. Lokalnie będą możliwe zanikające burze.

DobraPogoda24, IMGW-PIB, Ziemia Strzelecka


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!