| |
Zagrożenie!
Pogoda na 14 stycznia 2022. Wichura przejdzie przez Polskę. Front chłodny z przelotnym deszczem i śniegiem

Pogoda na 14 stycznia 2022. Wichura przejdzie przez Polskę. Front chłodny z przelotnym deszczem i śniegiem

Uderzenie wichury i front chłodny przemieszczający się z północy na południe Polski - zapowiada pogoda w piątek 14 stycznia 2022. Miejscami wiatr będzie silny i może powodować przerwy w dostawie energii elektrycznej oraz zagrożenie dla mienia i życia. W ciągu dnia gdzieniegdzie przelotnie popada deszcz, lokalnie możliwy jest również deszcz ze śniegiem, a w rejonach podgórskich, zwłaszcza w Bieszczadach również śnieg. Zapraszamy na prognozę pogody.

Wichura w Polsce. Prognozowane maksymalne porywy wiatru, 14.01

Pogoda na piątek 14 stycznia 2022. Wichura w Polsce, prognoza wiatru

Pogoda na dziś, piątek 14 stycznia 2022

Polska znajduje się dziś w obszarze pomiędzy wpływem skraju wyżu Carlos znad Kanału La Manche, a skrajem niżu Famke znad Rosji, dodatkowo nad krajem z północy na południe przemieszcza się chłodny front atmosferyczny związany z niżem. W wyniku powstania silnego gradientu ciśnienia między ośrodkami barycznymi nasili się wiatr i przejdzie wichura.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 14 stycznia 2022, silna wichura w Polsce, wiatr przyniesie zniszczenia

W piątek wichura i miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie śniegu

Zachmurzenie będzie dziś duże i całkowite, ale z upływem dnia od północy w głąb kraju zaczną postępować większe przejaśnienia i rozpogodzenia do zachmurzenia umiarkowanego i małego. Do wieczora wypogodzi się lub przejaśni od Wybrzeża po centrum kraju. Zachmurzenie duże pozostanie na południu oraz na wschodzie Polski.

Prognoza zasięgu opadów deszczu i śniegu w Polsce, do godziny 12:00, 14 stycznia 2022

Pogoda 14 stycznia 2022, prognoza opadów deszczu i śniegu w Polsce

Wcześniej miejscami pojawią się przelotne opady deszczu, lokalnie na wschodzie również deszczu ze śniegiem lub śniegu, zwłaszcza w rejonach podgórskich szczególnie w Bieszczadach.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 19:00, 14 stycznia 2022

Pogoda 14 stycznia 2022, prognoza opadów, gdzie popada w Polsce, mapa pogodowa

Dodatnia temperatura w Polsce

Zgodnie z prognozami długoterminowymi, do Polski pod koniec tego tygodnia napłynęła cieplejsza masa powietrza. Spodziewamy się maksymalnie w piątek 14.01, od 3, do 9 st. C. Chłodniej miejscami tylko w rejonach podgórskich.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 14 stycznia 2022

Pogoda 14 stycznia 2022, prognoza temperatury i jej anomalia w Polsce i Europie

Wichura na północy, wschodzie i południowym wschodzie kraju

Nad Polską spodziewana jest wichura z najsilniejszym wiatrem nad morzem w województwie pomorskim, a także wysoko w górach. Minionej nocy w Gdańsku zanotowano 100 km/h! Wiatr będzie umiarkowany i silny, na wybrzeżu porywisty, zachodni i północno zachodni. Porywy wiatru na północy, od woj. pomorskiego po podlaskie miejscami do 80-100 km/h, nad samym morzem oraz w górach lokalnie powyżej 100 km/h, a w głębi kraju w centrum, na wschodzie i południowym wschodzie do 60-80 km/h. Ciśnienie spada, w południe w Warszawie wyniesie 1015 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!