| |
Zagrożenie!
Pogoda na 14 lipca 2021. Potworny upał, silne burze i nawałnice w Polsce

Pogoda na 14 lipca 2021. Potworny upał, silne burze i nawałnice w Polsce

Pogoda w środę 14 lipca, będzie bardzo dynamiczna w Polsce. Spodziewamy się dużego upału na znacznym obszarze kraju, zwłaszcza na wschodzie i południowym wschodzie, od Mazowsza przez Lubelszczyznę po Podkarpacie, gdzie temperatura będzie najwyższa. Z upływem dnia miejscami pojawią się jednak silne burze, miejscami mające formę nawałnic - zapowiada pogoda na środę 14 lipca 2021. Polska będzie się znajdować w zasięgu niżu Bernd znad Niemiec, z którym będzie związany system frontów atmosferycznych. Początkowo na wschodzie zaznaczy się skraj pola wyżowego. Do kraju z południa i południowego wschodu, będzie napływać masa zapylonego powietrza zwrotnikowego zawierająca duże ilości pyłu saharyjskiego.

Pogoda na dziś, środa 14 lipca 2021. Prognoza układu barycznego w Polsce i Europie

Pogoda na środę 14 lipca 2021, prognoza pogody dla Polski, ogromny upał, będą burze i nawałnice

W środę 14.07 we wschodniej połowie kraju przez znaczną część dnia, będzie pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, ale z upływem godzin zachmurzenie miejscami wzrośnie i wtedy mogą się pojawić lokalne burze z przelotnym deszczem i gradem. Najbardziej stabilna pogoda jest oczekiwana w pasie wschodnich województw, od Podlasia przez Lubelszczyznę po Podkarpacie. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane, w ciągu dnia rosnące do dużego z przejaśnieniami. Miejscami pojawią się przelotne opady i burze, lokalnie z gradem. Gdzieniegdzie burze będą silne w formie nawałnic, zwłaszcza na zachodzie, południowym zachodzie oraz w centrum kraju.

Prognozowany zasięg opadów i burz w Polsce, do godziny 15:00, 14 lipca 2021

Pogoda 14 lipca 2021, gdzie będą silne burze i nawałnice w Polsce

Prognozowany zasięg opadów i burz w Polsce, do godziny 18:00, 14 lipca 2021

Pogoda 14 lipca 2021, prognoza burz w Polsce, gdzie będą nawałnice z gradem

Główne uderzenie burz rozpocznie się wczesnym wieczorem i będzie kontynuowane w nocy na czwartek 14/15 lipca, gdy burze miejscami od Dolnego i Górnego Śląska przez Opolszczyznę i centrum będą się przesuwać na północ kraju przez Wielkopolskę, Kujawy po Pomorze.

Prognozowany zasięg opadów i burz w Polsce, do godziny 22:00, 14 lipca 2021

Pogoda 14 lipca 2021, prognoza opadów i burz w Polsce

Prognozowana suma opadów w Polsce, do czwartkowego 15.07 poranka

Pogoda, prognoza opadów i burz w Polsce, do 15 lipca 2021

Miejscami w rejonie burz suma opadów, będzie znacznie większa. Mapa przede wszystkim wskazuje zasięg, gdzie w ciągu najbliższej doby może popadać, a przez to gdzie mogą wystąpić burze. 

Burze na tym obszarze będą silne z nawalnymi opadami deszczu (do 30-60 mm) i gradu oraz porywistym wiatrem. Miejscami mogą powodować zniszczenia, w tym podtopienia.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 14:00, 14 lipca 2021

Pogoda, temperatura w Polsce, 14 lipca 2021

Gorąco i upalnie. Temperatura maksymalna, od 26-29 st. C. miejscami na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej i Opolszczyźnie, do 30-36 st. C. na pozostałym obszarze kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Podczas burz porywy wiatru miejscami, do 70-100 km/h. Ciśnienie będzie się wahać, w południe w Łodzi wyniesie 1011 hPa. Prognoza burz na najbliższą dobę, będzie dostępna na mapie burzowej.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!