| |
Zagrożenie!
Pogoda. W nocy z soboty na niedzielę mróz w Polsce, ale niedziela 15 marca z wyżową i słoneczną pogodą

Pogoda. W nocy z soboty na niedzielę mróz w Polsce, ale niedziela 15 marca z wyżową i słoneczną pogodą

Pogoda na niedzielę 15 marca i poprzedzającą noc z soboty na niedzielę 14/15.03 zapowiada się z wyżem i niższą temperaturą. Po przejściu chłodnego frontu i dostaniu się Polski pod wpływ wyżu Helge otworzyła się droga do napływu chłodnego powietrza. Adwekcja nie potrwa długo, ale wystarczy, aby w całym kraju poczuć odczuwalne ochłodzenie.

Prognozowana anomalia temperatury w nocy z soboty na niedzielę 14/15 marca 2020

Pogoda na sobotę 14 marca i niedzielę 15 marca 2020 w Polsce. Mróz, wyż, słońce

W sobotę 14.03 w ciągu dnia Polska znajdzie się pod wpływem wyżu. Jego centrum do niedzielnego 15.03 poranka przesunie się nad Podkarpacie, gdzie ciśnienie wzrośnie do około 1032 hPa.

Prognozowany układ baryczny w sobotę 14 marca o godzinie 13:00

Pogoda niedziela 15 marca 2020, prognoza wyż Helge

W nocy 14/15.03 w niemal całym kraju przy pogodnym niebie, miejscami bezchmurnym chwyci mróz. Temperatura na przeważającym obszarze kraju spadnie do -8/-4 st. C., na zachodzie i nad morzem do -3/0 st. C. Większe spadki temperatur, będą możliwe miejscami w rejonach podgórskich, zwłaszcza na Podhalu.

Prognozowane położenie wyżu w niedzielę 15 marca 2020 o godzinie 01:00

Pogoda w Polsce, prognoza na niedzielę 15 marca 2020

W niedzielę 15.03 Polska pozostanie pod wpływem odsuwającego się wyżu Helge nad Ukrainę i Rumunię, dlatego w całym kraju możemy liczyć na stabilną pogodę. W województwach wschodnich i południowo wschodnich na ogół będzie to słoneczny i przeważnie bezchmurny dzień, a na pozostałym obszarze w ciągu dnia z zachodu zacznie się nasuwać pasmo niewielkiego zachmurzenia wysokich chmur pierzastych, ale nadal nie zabraknie Słońca.

Temperatura maksymalna, od 3/7 st. C. we wschodniej połowie kraju, do 7/10 w zachodniej połowie Polski, być może lokalnie 11 st. C. na Ziemi Lubuskiej lub Pomorzu Zachodnim. Wiatr na wschodzie i południowym wschodzie słaby z kierunków zmiennych, dzięki temu nie będzie obniżał temperatury odczuwalnej. Na pozostałym obszarze umiarkowany, miejscami okresami silniejszy, zwłaszcza nad morzem.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!