| |
Zagrożenie!
Pogoda na dziś 13 czerwca. Upalnie z temperaturą do 32 st. C. Po południu lub wieczorem lokalne burze z gradem

Pogoda na dziś 13 czerwca. Upalnie z temperaturą do 32 st. C. Po południu lub wieczorem lokalne burze z gradem

Pierwszy upał pojawił się na znacznym obszarze Polski. Temperatura w Dęblinie osiągnęła 32,4 st. C., a w kilku innych miejscowościach 30-31 st. C. W sobotę 13 czerwca upał również będzie możliwy na jeszcze większym obszarze kraju. Pogoda na dziś 13 czerwca 2020 dla Polski przewiduje adwekcję ciepłego i wilgotnego powietrza (chłodniejsze i suchsze na północy i północnym wschodzie) w polu obniżonego ciśnienia z tendencją miejscami do silnych popołudniowych lub wieczornych burz, szczególnie w rejonach lokalnych stref zbieżności na południu i zachodzie kraju.

Pogoda na dziś 13 czerwca 2020 dla Polski. Prognozowana temperatura do godziny 16:00

Pogoda 13 czerwca 2020 prognoza pogody dla Polski upał burze z gradem mapa burz prognoza burzowa

Przez większą część dnia na obszarze Polski, będzie przeważnie słonecznie z niewielkim i miejscami umiarkowanym zachmurzeniem, jedynie miejscami na północy, zwłaszcza na Podlasiu, Warmii, Mazurach oraz w woj. pomorskim przejściowo zaznaczy się większe zachmurzenie. Temperatura na przeważającym obszarze kraju wzrośnie do 27-32 st. C. Najwyższa temperatura jest spodziewana na obszarze, od Pomorza Zachodniego przez Ziemie Lubuską, Wielkopolskę, Dolny i Górny Śląsk, Ziemie Łódzką po Opolszczyznę (chłodniej na północy, zwłaszcza nad morzem oraz w rejonach podgórskich).

Pogoda na dziś 13 czerwca 2020. Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:35

Pogoda 13 czerwca 2020 prognoza burz gdzie jest burza z gradem

Z upływem dnia, głównie po południu lub wieczorem na zachodzie i południu kraju miejscami zaczną się wypiętrzać chmury burzowe. Ruszy konwekcja, która dziś 13.06 będzie nieco bardziej prawdopodobna od tej z minionej doby.

Pogoda na dziś 13 czerwca 2020. Prognozowany układ baryczny o godzinie 14:00

Pogoda na dziś 13 czerwca 2020 gdzie jest burza grad w Polsce prognoza upał

Na południu i zachodzie, głównie od Podkarpacia po Dolny Śląsk i Ziemie Lubuską miejscami mogą się pojawić burze z ulewnym deszczem, opadami gradu oraz silnymi porywami wiatru. Burze będą na ogół przybierać formę słabo zorganizowaną i rozproszoną, mimo to, lokalnie mogą być silne, szczególnie na Dolnym Śląsku.

Prognoza burzowa dla Polski, 13 czerwca 2020. Mapa burzowego prawdopodobieństwa

Prognoza burz dla Polski Gdzie Jest Burza Grad 13 czerwca 2020

Pogoda na noc 13/14 czerwca 2020

W nocy na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane lub duże z przejaśnieniami, z wyjątkiem województwa pomorskiego, kujawsko pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, gdzie powinno być pogodnie z niewielkim zachmurzeniem. Lokalnie na południu i zachodzie kraju możliwe zanikające opady deszczu i burze, zwłaszcza od Ziemi Lubuskiej po Małopolskę. Temperatura minimalna, od 11-14 st. C. od Pomorza przez Warmię, Mazury po Podlasie, 14-17 st. C. na przeważającym obszarze Polski, do 18 st. C. miejscami na południu i zachodzie.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!